Karel Komárek

  • Majetek: 49,0 mld. Kč
  • Obor: Energetika
  • Firmy: KKCG, Moravské naftové doly
  • Rodina: Ženatý, 4 děti
  • Vzdělání: Obchodní akademie
  • Narozen: 1969, Hodonín
  • Přelom v kariéře: 1995

Osobní životopis:

Karel Komárek se narodil patnáctého března roku 1969 a vystudoval jen a pouze obchodní akademii. Ovšem i z této školy se najednou dostal k těm nejbohatším lidem České republiky. Vše začalo na pozici skladníka, pokračovalo k dělníkovi a následně se stal i ředitelem. Dnes jeho jmění dosahuje k číslu devětačtyřicet miliard korun.

V současné době je ženatý a má čtyři děti. Pokud byste ho však chtěli zastihnout v České republice, mnohdy se vám to nepodaří, protože výraznou část svého života aktuálně tráví ve svém domě na Palm Beach na Floridě. Svůj volný čas nejraději tráví golfem nebo projížďkou na kole kolem krásných amerických pláží. Miluje samozřejmě plavání a taky paddleboarding. Dokonce se jako mecenáš věnuje své Nadaci Proměny, která se zaměřuje na zkrášlování zanedbaných měst České republiky. Mimo to je spolupořadatelem festivalu Dvořákova Praha.

Profesní životopis:

Začalo to na počátku devadesátých let, kdy se Karel Komárek pracoval pro rodinný byznys, která byla nejdříve jen o plynových kotlích a armaturách. Právě zde byl nejdříve skladníkem, potom také dělníkem, následně i řidičem a ředitelem v jednom. A díky tomuto rychlému kariérnímu postupu se dnes ocitá na prvních pozicích žebříčku nejbohatších lidí v České republice. V tomto žebříčku drží svou stálou pozici už od roku 2013, tudíž čtyři roky jeho jmění jenom stoupá.

Jeho majetek se aktuálně dotýká skoro padesáti miliard dolarů. Největší podíl na jeho jmění mají hlavně Moravské naftové doly, ovšem před šesti lety se dostal také ke zkrachovalé Sazce a rozhodl se ji odkoupit. Udělal z ní najednou loterijní jedničku a stala se z ní druhá opěrná noha jeho společnosti KKCG.

Tato jeho obrovská společnost však nemá pod sebou jenom Sazku, ale hlavně taky cestovní kanceláře, jako je Fischer, dále Nev-Dama enbo třeba Privileq. Mimo to se pod jeho křídly nachází i datová centra, realitní projekty, dále také inovativní medicínské společnosti, minoritní podíl ve strojírenském holdingu či se podílí i na řadě českých  zahraničních startupech.

Více informací: www.kkcg.cz