Anežka Drahotová

  • Narození: 1995, Rumburk 
  • Kariéra: atletika, cyklistika 
  • Občanství: české 

Osobní život 

Narodila se v Rumburku roku 1995. Dnes je významnou českou atletkou a mimo jiné i cyklistkou, která se specializuje na závody delší tratě. Dokonce se už ve svém raném věku stala světovou rekordmankou v chodeckém závodě na deset kilometrů. Řeč je o Anežce Drahotové, která dokonce před pěti lety vyhrála anketu Sportovec roku v juniorské kategorii.  

Anežka pochází ze dvojčat, dokonce i její sestra se věnovala atletice i cyklistice. Z počátku byla členkou TJ Rumburk, dnes závodí za USK Praha v atletice a za Mapei Merida Kaňkovský v cyklistice.  

Profesní život 

Jak již bylo zmíněno, Anežka Drahotová je významnou českou atletkou a cyklistkou. Její profesní život lze rozdělit do tří kategorií, a to na chodeckou kariéru, na běžeckou kariéru a dále na cyklistickou kariéru 

Pozastavme se na chvilku u cyklistické kariéry, v níž dosáhla mnoho úspěchů, i když byla tato kariéra poměrně krátká. V chodecké kariéře se stala vicemistryní republiky mezi žačkami, také se stala žákovskou mistryní republiky. Ocenění si odnesla i ze Švýcarského Luganu, odkud si odnesla první místo ze závodu na pět a poté i na deset kilometrů. V roce 2012 dosáhla podobných triumfů, to samé lze říct o roce následujícím.  

Chůze však není její jediná oblíbená činnost, jistou kariéru má i jako běžkyně na dlouhé tratě. Před deseti lety získala bronzovou medaili v domácím mistroství v běhu na 800 metrů mezi žačkami, o rok později vyhrála mistrovství republiky mezi juniorkami v běhu na 1500 metrů. Dlouhá léta pak triumfovala v pražských půlmaratonech.  

Za zmínku stojí i její cyklistická kariéra, která je velmi zajímavá. Ve své sbírce má zatím tři stříbra z mistrovství České republiky kadetů z roku 2010, druhé místo obsadila na prémiovém mistrovství ČR mezi ženami před pěti lety, v časovce pak v témže roce a na stejném závodě získala bronz.