Frýdek-Místek

  • Vznik: 1943
  • Počet obyvatel: 56 719
  • Katastrální výměra: 51,56 km2
  • Primátor: Mgr. Michal Pobucký

O městě:

Frýdek-Místek je dnes jedno z velice krásných měst u nás. Najdeme ho u řeky Ostravice přesně tam, kde se do ní vlévá i řeka Morávka. Svou velikost dokazuje nejen svou rozlohou, ale hlavně také počtem obyvatel, který takřka dosahuje šedesáti tisíc. Jen málokdo ví, že toto město bylo původně ze dvou částí – tedy bylo původně dvě města. Jedno město byl Frýdek z čtrnáctého století, druhým byl Místek, o němž byly první písemné zmínky ze století třináctého. Ke spojení však došlo až kolem roku 1943.

Dnes se jedná ho statutární město, které je plné památek. Velice navštěvovaný a vyhledávaný je zdejší zámek, což byl původně gotický hrad, v němž se najde i Muzeum Beskyd. Projdete tak nejen expozici zámku jako takového, ale dozvíte se také veškerou historii pobeskydského regionu. Mimo to můžete navštívit i zdejší Národní dům nebo třeba multifunkční zařízení Vlast.

V současné době probíhá ve Frýdku-Místku řada oprav. Město se neustále snaží zdokonalovat, a tak přichází s řadou novinek, které ihned staví. Děti se mohou těšit z nových dětských hřišť, opravy škol jsou na každoročním pořádku během letních prázdnin a samozřejmě k tomu se taky počítají nejrůznější opravy, které jsou spojené s běžným chodem města.

Frýdek-Místek se však snaží i o bohatý kulturní život. Neustále se snaží pořádat nějaké koncerty či jiné společenské akce, aby se tu obyvatelům dobře žilo. Přece jenom dobře je tam, kde se jenom nenocuje, ale kde se také žije.

Ke spokojenosti občanů výrazně přispívá i to, že je zde skvělé sportovní zázemí. Je tu mnoho atrakcí nejen pro aktivní sportovce, ale také pro příležitostní sportovce. Na zdejší přehradě Olešná je možné využít nejen jachting, ale můžete si tu zkusit i surfing nebo rybolov. Samozřejmě je tu i venkovní a krytý bazén. Krytý je otevřený celoročně – je tu dostatek atrakcí nejen pro děti, ale také samozřejmě pro dospělé. Zdejší stadion dává zelenou třeba kolečkovým bruslím nebo volejbalistům či tenistům. Dokonce i horolezci si přijdou na své na frýdecké cvičné horolezecké stěně.

Více informací: www.frydekmistek.cz