Jaromír Soukup

  • Majetek: 3-5mld. Kč 
  • Obor: politika, média, automobilka, reality 
  • Firma: 45 firem pod jeho jménem 
  • Rodina: svobodný, 2 dětí 
  • Vzdělání: Právnická fakulta Univerzity Karlovy 
  • Narozen: 1969, Mariánské Lázně 

Osobní život 

O Jaromíru Soukupovi jste toho pravděpodobně hodně slyšeli. Na televizních obrazovkách se vyskytuje dnes a denně. Málokdo však ví, že je se narodil v Mariánských Lázních a ještě tehdy se nevědělo, kam to v životě dotáhne. Dnes můžeme znát Jaromíra Soukupa jako miliardáře, podnikatele, také mediálního magnáta, moderátora nebo ho mnozí znají jako herce či politického aktivistu.  

Jeho nedávnou partnerkou byla Kateřina Brožová, známá česká herečka. Aktuálně má dvě děti, a to Lukáše Soukupa a Natálii Soukupovou. Než se však jeho děti narodily, Jaromír Soukup vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, která se stala jeho alma mater.  

Profesní život 

Jak již bylo zmíněno, Jaromíra Soukupa můžeme dnes znát jako mediálního magnáta, českého miliardáře, podnikatele, můžeme ho také znát jako moderátora, herce nebo politického aktivistu. Pokud byste nehlédli do rejstříku podnikatelů, zjistili byste, že na jméno Jaromír Soukup je zapsáno takřka pětačtyřicet firem, k nimž patří i reality nebo automobilka.  

Za zmínku stojí zejména to, že Jaromír Soukup vlastní také profesionální boxerský tým, a to Médea Boxing Team. Za tento tým také sám boxuje.  

Pokud bychom měli zmínit jeho mediální podnikání, zmínili bychom zejména mediální agenturu Médea, kterou založil v roce 1991. Mediální agentura Médea je dodnes majitelem několika dceřiných firem na území Česka i Slovenska. O devět let později Jaromír Soukup založil dokonce nakladatelství, a to nakladatelství Empresa Media, roku 2012 koupil televizi Barrandov a tehdy se stal i jejím generálním ředitelem.  

Jaromír Soukup se však angažuje i v politice, založil dokonce své vlastní politické hnutí, a to List Jaromíra Soukupa. Dříve však financoval volební kampaň Strany zelených, za stejnou stranu pak kandidoval ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2009.