Kateřina Neumannová

Narození: 15.únor 1973

Občanství: české

Kariéra: běh na lyžích

Osobní život:

Kateřina Neumannová je dnes už bývala běžkyně na lyžích a také cyklistika. Jedná se o olympijskou vítězku a také o mistryni světa v běhu na lyžích. Zaobírejme se však nejdříve jejím osobním životem. Ke sportovní kariéře ji přivedl zejména její manažer, který byl o patnáct let starší než ona. Potkali se roku 1999, kdy měla Kateřina Neumannová za sebou neúspěšné mistrovství světa a hledala někoho, kdo by jí organizoval čas. Narazila právě na Jindru, který se stal jejím manažerem a také údajným otcem její dcery (oficiálně se nikde nedočtete, kdo je otcem její dcery, ale je takzvaným „veřejným tajemstvím“, že je to právě její manažer).

Po jejích sportovních úspěších následovaly i úspěchy jiného odvětví. Před devíti lety byla zvolena například místopředsedkyní komise sportovců asociace evropských olympijských výborů, také působila na ministerstvu obrany a nakonec před čtyřmi lety získala i svůj aktuální titul Mgr., který jí byl dříve vytýkán, že ho nemá. Před dvěma lety byla dokonce tváří Letních olympijských her v Riu.

Profesní život:

Jak již bylo zmíněno, jedná se o bývalou běžkyni na lyžích a cyklistku, která se se svým manažerem, který jí přinesl slávu a uznání, setkala roku 1999, kdy se jí nevyvedlo mistrovství světa. Od té doby se její úspěchy jenom sčítaly. Její úspěchy lze rozdělit do dvou skupin, a sice úspěchy v běhu na lyžích a také úspěchy na horském kole. Začněme však tím prvním, tedy úspěchy na lyžích, které jsou pro ni typičtější.

Největšími úspěchy je to, že se jedná o olympijskou vítězku a také o mistryni světa v běhu na lyžích. Jejími dalšími, už ale menšími, úspěchy jsou také druhá místa na světovém poháru v běhu na lyžích, které získala v roce 2002 a 2005. Několikrát se stala Králem bílé stopy či Sportovcem roku.

Co se týče jejích úspěchů na horském kole, zmínit je třeba první místo, které získala na Mistrovství České republiky v roce 1999. O rok později se pyšnila stejným titulem, který získala v Olomouci. Téhož roku ve Velkých Losinách se jí povedlo dostat se na druhé místo.

Zdroj fotografie: oh.idnes.cz