Lukáš Krpálek

  • Narození: 1990, Jihlava
  • Národnost: česká
  • Výška: 198 cm
  • Váha: 115 kg

Osobní život:

Lukáš Krpálek se narodil v Jihlavě a byl druhým synem Dany Krpálkové a Jaroslava Krpálka. Vystudoval technickou školu, obor truhlář. Dodělal si maturitní zkoušku na podnikatelské škole a poté byl přijat i na vysokou školu tělesné výchovy. Dnes je zaměstnancem Vysokoškolského sportovního centra a mimo to je velice vášnivým sběratelem motorek. A je taky nadšenec do rybaření.

Svou sportovní kariéru začal už v raném dětství, kdy mu pomohl jeho starší bratr. Už dva roky je ženatý. Se svou ženou se oženil konkrétně třináctého června na zámku v Bechyni. A minulý rok mu jeho manželka porodila syna Antonína.

Profesní život:

Se sportovní kariérou mu pomáhal jeho starší bratr, jak již bylo zmíněno. S judem začínal sice už v šesti letech, ale dlouho se k němu potom neměl. Jeho první velký úspěch přišel v roce 2006, kdy dosáhl mezinárodního úspěchu, protože na mistrovství Evropy dorostenců získal stříbrnou medaili, což bylo opravdu skvělé! Následoval pak úspěch i v juniorské reprezentaci, v níž byl v roce 2007. A o rok později se stal členem klubu USK Praha na Folimance.

Pozornost na sebe upoutal hlavně při mistrovství Evropy juniorů, které se konalo v Praze. Jako jediný totiž dokázal proniknout do bojů o medaile, i když poté obsadil páté místo. Už v roce 2008 patřil mezi juniorskou špičku a na podzim toho roku získal i titul mistra Evropy a světa mezi juniory.

V roce 2016 se účastnil Letních olympijských her, kde v judu obsadil první pozici – získal zlato! Byl to úspěch, který mu nejen vynesl poměrně hodně peněz, ale hlavně se o něm začalo všude psát. Dotáhl tak svůj sport k naprosté dokonalosti a splnil své cíle.