Pavel Francouz

Narození:3.června 1990

Občanství: české

Kariéra: hokejový brankář

Osobní život

Je mnoho Čechů sportovců, na které může být republika pyšná. Jedním z nich je i Pavel Francouz, kterého známe jako hokejového brankáře, který se dostal do severoamerické NHL, konkrétně do týmu Colorado Avalanche. Začněme však jeho osobním životem, nikoli jeho kariérou, která rozhodně stojí za zmínku. Pavel Francouz se narodil roku 1990,a to konkrétně v Plzni. V tomto krásném městě také s hokejem začínal.

Jelikož si svůj osobní život poměrně střeží, zmiňme si alespoň to, co je o něm veřejně známo. Jeho váha činí osmdesát a jeden kilogram, měří 180 centimetrů a jeho hokejová přezdívka je “Francík”.

Profesní život

Za svou hokejovou kariéru si vyzkoušel hrát za hromadu týmů. Najdeme mezi nimi HC Klatovy, dále také HC Plzeň či HC Slovan Ústečtí Lvi. Jak jsme již zmínili, svou hvězdnou hokejovou kariéru začínal v Plzni, kdy se roku 2008 dostal do nejvyšší soutěže právě za Plzeň. Od té doby byl ve střídavých startech ve dvou klubech, ovšem poté se rozhodl odejít do HC Slovan Ústečtí Lvi, kde se rozhodl nabrat potřebné zkušenosti.

Jak jsme také zmínili, za svou hokejovou kariéru prošel mnohými kluby, než se dostal do současného klubu Colorado Avalanche. Mezi kluby, kterými se Pavel Francouz brouzdal, najdeme také HC Vevra Litvínov, dále Piráti Chomutov, HC Oceláři Třinec a také HC Tábor čiHC Klatovy. Nesmíme zapomenout na Traktor Čeljabinsk, což je hokejový klub KH, kde působil od roku 2015.

V současné době však působí ve zmiňovaném týmu Colorado Avalanche, kde má podepsanou smlouvu od loňského roku až do roku příštího, a před čtyřmi lety se účastnil mistrovství světa v ledním hokeji jako brankář.

Mezi jeho hokejové úspěchy patří kromě zařazení se do NHL i rok 2015, kdy velkou měrou přispěl k titulu HC Vevra Litvínov.