Petra Kvitová

  • Narození: 1990, Bílovec
  • Výška: 182 cm
  • Váha: 70 kg
  • Kariéra: tenis

Osobní život:

Celé své dětství prožila v Bílovci, kde se taky narodila. Pro tenis byla naprosto jako stvořená, protože její celá rodina tenis miluje. Před čtyřmi lety ukončila velice dlouhou známost s českým tenistou Adamem Pavláskem, ale velice brzy si našla dalšího přítele, konkrétně dalšího českého tenistu Radka Štěpánka. Ovšem ani tento vztah jim nevyšel a nakonec se rozhodla s tenisty nadobro skončit. Navázala potom vztah s hokejistou Radkem Meidlem, s nímž se dokonce i zasnoubili. Jenže potom byly zásnuby záhy zrušeny a rozešli se. Kde je tedy chyba?

V loňském roce se však bohužel potýkala s nepříjemností – v jejím prostějovském bytě byla poraněna doposud neznámým pachatelem a obdržela kvůli obraně několik řezných ran do rukou. Musela podstoupit operaci a na tenisové kurty se nějakou tu dobu bohužel nepodívala.

Profesní život:

Její profesionální kariéra je od počátku velice úspěšná. Dnes se může chlubit dokonce dvěma nejvyššími grandslamovými tituly. V roce 2011 dokonce zdolala její dlouholetou sokyni Marii Šarapovovou a stala se tak naprosto první tenistkou, která se narodila v devadesátých letech, která vyhrála turnaj „velké čtyřky“.

Rok 2011 pro ni však byl úspěšný ještě díky jiné stránce – konkrétně zvítězila taky na Turnaji mistryň. Rok předtím byla však vyhlášena nováčkem roku, což ji poměrně zvedlo sebevědomí – konečně o ní média jevila zájem. V následující sezoně získala další čtyři ceny. Dokonce jednou z cen byla i cena „nejlepší hráčka roku“. V roce 2011 a také o tři roky později, tedy v roce 2014, zvítězila i v anketě „Sportovec roku České republiky“. Ve stejných letech navíc úspěšně vyhrála i tenisový turnaj Wimbledon, což pro ni byl asi největší úspěch, kterého kdy dosáhla.