Petra Němcová

  • Narození: 1979, Karviná
  • Národnost: česká
  • Míry: 84-61-86,5
  • Výška: 178 cm

Osobní životopis:

Petra Němcová se narodila čtyřiadvacátého června roku 1979 v Karviné. Narodila se do rodiny zedníka a učitelky. Po základní škole se rozhodla vystudovat obor Oděvnictví na SPŠ chemické v Ostravě. Samozřejmě úspěšně odmaturovala a pustila se do české modelingové soutěže Elite Model Look. Poté začala jako modelka cestovat po světě a její život najednou dostal zcela jiný směr.

Je zajímavé, že Petra Němcová byla svědkem tsunami. Před třinácti lety, kdy byla se svým snoubencem v Thajsku, je tsunami dokonace zasáhlo. Přežila prý jenom díky vyšplhání na palmu, kde strávila osm dalších dlouhých hodin. Samozřejmě se tento otřesný zážitek neobešel bez zranění – utrpěla zranění pánve, ale vyléčila se. Její tehdejší snoubenec však bohužel při této nehodě zahynul.

Díky tomuto otřesnému zážitku se Petra Němcová rozhodla vybudovat charitu, která je určena na pomoc obětem živelných katastrof. O této nadaci jste mohli slyšet například při televizních či jiných internetových reklamách společnosti Hewlett-Packard. Dokonce v nich účinkovala sama Petra. Nadace však pomáhá nejen obětem těchto živelných katastrof, ale také dětem, které taky postihlo či nějak ovlivnilo zemětřesení nebo tsunami, které jim například sebralo rodinu či věci k přežití.

Petra Němcová však poté vystřídala i řadu dalších partnerů – nějakou dobu chodila dokonce i se známým zpěvákem Jamesem Bluntem. S ním se však před deseti lety rozešla. Je o ní známé, že je vegankou a že je také mentorkou americké modelingové televizní soutěže.

Profesní životopis:

Její kariéra začala už v roce 1995, kdy se zúčastnila soutěže krásy, konkrétně soutěže Elite Model Look. Tuto soutěž vyhrála a poté odjela do Milána, aby zde nasbírala zkušenosti. Získala titul model roku 2003 a o rok později zasedla v porotě na třiapadesátém ročníku Miss Universe.