Radovan Vítek

  • Majetek: 55 mld. Kč
  • Obor: Reality
  • Firmy: CPI Property Group
  • Rodina: ženatý, 4 děti
  • Vzdělání: JUDr., Právnická fakulta Západočeské univerzity
  • Narozen: 1971, Nové Město na Moravě
  • Přelom v kariéře: 1997

Osobní životopis:

Radovan Vítek se narodil v Brně, a to konkrétně dvaadvacátého ledna roku 1971. Tou dobou ještě nikdo netušil, že se bude jednat o člověka, který v roce 2015 bude podnikatelským časopisem Forbes označen třetím nejbohatším Čechem. Není to však jenom český podnikatel, ale také selfmademan. Patří mezi nejbohatší Čechy hlavně proto, že hodnota jeho majetku se vyšplhala k pětapadesáti miliardám korun. V roce 2011 byl dokonce umístěn na sedmé místo v žebříčku sto jedenácti nejbohatších Čechů a Slováků.

Je aktuálně podruhé ženatý. Jeho první manželka se jmenovala Eva Vítková (rozená Klubková) a byl s ní krásných třináct let – do roku 2008. V současné době je však šťastně ženatý se svou manželksou Marií Geidlovouo, s níž je od roku 2009. Má čtyři děti – Radovan, Kristýna, Anna a taky Mathias.

Profesní životopis:

Budovat své impérium začal Radovan Vítek už ve svém mládí. Jeho impérium však během podnikání prošlo různými překážkami. V roce 1997 získal nepříliš čistým praktikám tři tisíce sociálně slabých občanů, které využil jako levnou pracovní sílu svého družstva. To vše však dokázal překonat hlavně díky velice sympatickému zisku z bytů a nemovitostí, které CPI vlastní.

Ovšem zhruba před třinácti lety byl opět trestně stíhán a dokonce byl vzatý i do vazby. Byl obviněn z kuplířství, ale to se poté ukázalo jako nepodložené. O jeho majetek ho výrazně obrala první žena při rozvodu, který byl tím nejžhavějším tématem veškerých bulvárních časopisů.

Během jeho působení v podnikatelském světě dokázal CPI Group dostat až mezi špičky ve svém oboru. Dnes se hlavně díky této realitní společnosti pohybuje v žebříčku nejbohatších lidí České a Slovenské republiky.

Více informací: wikipedia.org