Štěpánka Hilgertová

  • Narození: 1968, Praha
  • Kariéra:vodní slalom
  • Občanství:české

Osobní život

Štěpánku Hilgertovou můžeme znát jako známou českou a také dříve československou vodní slalomářku a kajakářku, která závodila v kategorii K1. Málokdo však ví něco o jejich začátcích či o jejím životě. Štěpánka, tehdy ještě Prošková, se narodila v Praze, a to roku 1968, konkrétně 10.dubna. Své budoucí profesi se začala věnovat až roku 1980. O šest let později se provdala, a to za sportovce v oboru – za kajakáře a několikanásobného medailistu z mistrovství světa Luboše Hilgerta. Jejich manželství je stále šťastné, mají jednoho syna, a to syna Luboše, který je, překvapivě, také kajakářem.

Profesní život

Jak jsme zmínili, k její profesi ji život přinesl roku 1980, kdy se vodnímu slalomu začala věnovat naplno. Svou první medaili získala o devět let později, dokonce až po svatbě, její první medailí byl bronz na mistrovství světa. Jednalo se však o medaili v závodě družstev, v individuální disciplíně byla bohužel čtvrtá a zasloužila si tak jen bramborovou medaili.

Svou první stříbrnou medaili si přivezla až roku 1991, a ti ze závodů hlídek. Tím však získávání medailí neuhaslo. Následovala škála zlatých medailí, které získala v dalších letech.

Její profese ji zavedla do mnohých soutěží. Účastnila se olympijských her celkem šestkrát. V Barceloně roku 1992 skončila na dvanáctém místě, v roce 1996 získala zlatou medaili, stejně jako v roce 2000, kdy se olympijské hry konaly v Sydney. O další čtyři roky později už byla bohužel pátá, roku 2012 v Londýně skončila na čtvrtém místě, tedy opět se zasloužila jen o bramborovou medaili. Roku 2017 ohlásila konec své profesionální kariéry. Tomuto sportu se však věnuje nadále. S ohlášením konce kariéry zároveň ohlásila, že plánuje závodit už jen jako amatérka.