Barbora Strýcová

  • Narození: 1986, Plzeň 
  • Kariéra: tenistka 
  • Občanství: ČR 

Osobní život 

Mezi českými sportovci a sportovkyněmi bychom našli celou řadu těch, na které můžeme být právem hrdí. Jedním takovým sportovcem, respektive sportovkyní je i Barbora Strýcová, která je dnes už známou českou tenistkou, která během své kariéry vyhrála ženské čtyřhry ve Wimbledonu. 

Než však přejdeme k jejímu profesnímu životu, zmiňme si alespoň okrajově její osobní život. Do roku 2015 byla provdaná za tenisového trenéra Jakuba Herma-Záhlavu, později byl jejím partnerem zpěvák David Kraus, se kterým však už také není ve vztahu. Aktuálně je ve vztahu s novinářem Petrem Matějčkem, který pracuje pro časopis Elle.  

Bohužel si během své sportovní kariéry také sáhla na dno, a to před osmi lety, kdy byla pozitivně testována na doping. Po její dopingové aféře se však přesto vrátila do profesionálního tenisu a vyhrála pak svůj první titul.  

Profesní život 

Pojďme nyní mluvit více o její profesní kariéře, i když zmiňovaná dopingová aféra se její sportovní kariéry krapet dotkla. Jak již bylo zmíněno, dnes je Barbora Strýcová profesionální českou tenistkou, která je také vítězkou ženské čtyřky ve Wimbledonu v roce 2019. Od loňského roku byla také světovou jedničkou ve čtyřhře, což byl opravdu nevídaný úspěch.  

Své velké úspěchy však Barbora Strýcová zaznamenala už v juniorské kategorii, kdy se dokonce dvakrát za sebou stala vítězkou v Australian Open. Do historie Australian Open se však zapsala v roce 2010, kdy odehrála nejdelší utkání v historii ženské dvouhry tohoto turnaje. Celý turnaj trval dlouhé čtyři hodiny a devatenáct minut k tomu.  

Obecně však lze říct, že úspěchy, zejména tedy ty tenisové, se na ni lepí během celé její kariéry. V současnosti také zaznamenává jeden úspěch za druhým.