Lucie Šafářová

  • Narození: 1987, Brno
  • Výška: 177cm
  • Váha: 62 kg
  • Kariéra: tenis

Osobní život

Lucii Šafářovou dnes známe jako českou tenistku hrající levou rukou, která je zároveň bronzovou olympijskou medailistkou v ženské čtyřhře. Taktéž ji známe jako pětinásobnou deblovou vítězku Grand Slamu. Její příběh se ale začal psát v Brně, a to roku 1987, kde se čtvrtý únorový den narodila. Jejími rodiči jsou Milan a Jana Šafářovi, kteří ji ke sportu samozřejmě vedli. Na profesionální okruh vstoupila před sedmnácti lety, do roku 2005 se však pohybovala spíše v okruhu ITF.

Její život je opředený mnoha nevydařenými vztahy. Po vstupu do profesionálního světa tenisu byl jejím partnerem český tenista Tomáš Berdych, se kterým se dokonce několikrát účastnila Hopmanova poháru, kdy reprezentovala Českou republiku. Roku 2011 se však rozešli, o dva roky později se ale jejím přítelem stal bývalý americký tenista a dnes tenisový trenér Troy Hahn, později se ale taky rozešli. Následoval opět nevydařený vztah s dalším tenistou v pořadí, a sice s Jakubem Lustykem, nyní navázala vztah s hokejistou Tomášem Plekancem, kolem kterého se v poslední době točí řada médií díky rozvodu se zpěvačkou Lucií Vondráčkovou.

Profesní život

Co se týče profesního života, jak již bylo zmíněno, do profesionálního okruhu se dostala v roce 2002, kdy se po tři roky pohybovala převážně na okruhu ITF. Svou první trofej však vyhrála v roce 2004, a to na turnaji v Bergamu.

Dnes ji můžeme znát jako bronzovou olympijskou medailistku v ženské čtyřhře z riodejaneirských her roku 2016, kromě toho je také pětinásobnou deblovou vítězkou Grand Slamu. Dokonce byla šest týdnů před dvěma lety světovou jedničkou ve čtyřhře, a to dokonce jako čtvrtá tenistka po Sukové, Novotné a po Peschkeové a historicky pětatřicátá v pořadí po zavedení klasifikace v roce 1975.