David Krejčí

  • Narození: 1986, Šterbnerk   
  • Kariéra: hokejový útočník 
  • Občanství: ČR  

Osobní život 

Pokud sledujete hokej a dění v hokejovém světě, pak vám Davida Krejčího opravdu nemusíme představovat. Jedná se o hokejového útočníka, který se vypracoval až do NHL. Aktuálně hraje za Boston Bruins. Narodil se však v České republice, respektive ještě v Československu, a to ve Šternberku. Své soukromí si však chrání, proto příliš informací o jeho osobním životě nenajdeme. Pakliže tedy nebudeme pátrat v bulvárních článcích, což jsou ne zrovna kvalitní zdroje informací.  

Za zmínku však stojí fakt, že se k hokeji dostal především díky svému otci, který je mimochodem také hráčem hokeje. Později se jeho otec stal hokejovým rozhodčím a Krejčí tak dostal směr své cesty. 

Profesní život 

S hokejem začal David Krejčí už ve svých čtyřech letech, ovšem nejen rekreačně začal hrát David hokej až tehdy, kdy se dostal do místního klubu HC TJ Šternberk. Následovaly pak jeho mnohé přestupy. V jednu chvíli působil v Olomouci, poté také v Třinci, nakonec odehrál i pár západů v kladenské juniorce.  

Během výluky v NHL v sezoně 2012/2013 nastoupil do HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Jeho další kroky pak putovaly do americké NHL. Podle dostupných zdrojů lze říct, že byl David Krejčí první volbou pro Boston Bruins. Kvůli přestupu se rozhodl přestěhovat do Severní Ameriky a jeho úspěchy jenom nabíraly na síle.  

Během své kariéry vstřelil několik fantastických gólů a přišel si na více jak třiačtyřicet milionů dolarů. Aktuálně hraje za tým pod vedením Bruins, stále mu platí šestiletá smlouva, která končí sezonou 2020/2021. 

David Krejčí se samozřejmě účastní i reprezentačních utkání, například v roce 2012 v Helsinkách vybojoval bronzovou medaili díky vstřelení posledního a vítězného gólu.