David Pastrňák

  • Narození: 1996, Havířov 
  • Kariéra: hokej  
  • Občanství: české  

Osobní život 

Česká republika se může chlubit velkou spoustou sportovců. Mezi nimi se ostatně nachází i David Pastrňák, kterého dnes znají nejen Češi, ale také zahraniční milovníci hokeje. Je totiž hokejovým útočníkem v týmu Boston Bruins v americké NHL. Když se však roku 1996 narodil v Havířově, nikdo si nedovedl ani představit, že by se z něj stal tak slavný hokejista.  

David Pastrňák je mladším ze dvou synů. Jeho starší bratr se sportem neživí, ovšem jeho otec byl bývalým hokejistou, tak hokej má pravděpodobně v genech. V současné době je taktéž členem Real TOP Praha, v rámci svého členství se účastní charitativních akcí a zápasů.  

Málokdo o něm ví, že byl vyhlášen Tváří roku organizace Champion`s for Children, a to vloni. Organizace pomáhá dětským pacientům v bostonských nemocnicích.  

Profesní život 

Jak již bylo několikrát zmíněno, David Pastrňák je hokejový útočník, který hraje v týmu Boston Bruins v americké NHL. Svou první branku v NHL však vstřelil před čtyřmi roky, a to při zápase proti Philadelphii Flyers. Ten rok se mu ostatně dařilo ve více věcech, ovládl totiž roku 2015 i kategorii Junior v anketě Zlatá hokejka. Stal se tak nejlepším Juniorem roku České republiky. V anketě Zlatá hokejka vyhrál i v roce 2017, 2018 a také 2019, stal se tak regulérně nejmladším výhercem této soutěže.  

V současné sezoně doslova válí na ledě, analytici ho na základě jeho dovedností a na základě aktuální i historické produktivity označili za druhého nejlepšího hráče světa.  

Pokud bychom se závěrem měli vrátit k jeho úplným hokejovým začátkům, zmínili bychom rok 1999, kdy ho jeho matka přivedla k hokeji. Jeho začátky jsou v dívčích krasobruslařských bruslích, ale díky nim se naučil základnímu bruslení. V šesti letech byly jeho hokejové dovednosti takové, že už jako předškolák hrával zápasy společně s kluky, co byli ve třetí třídě. Od patnácti let byl součástí A týmu havířovského klubu.