Dominik Kubalík 

  • Narození: 1995, Plzeň 
  • Národnost: česká      
  • Výška: 187 cm   
  • Kariéra: hokejista  

Osobní život 

Dominik Kubalík patří v současné době k nejsledovanějším hráčům nejen na české hokejové scéně. Jeho aktuální hokejové úspěchy stojí za sledování, ať už jeho aktuálnímu týmu fandíte či nikoliv. Jeho cesta však začala v Plzni, kde se narodil a vyrůstal vedle svého bratra Tomáše Kubalíka. I když mu je teprve 27 let, přesto má za sebou řadu úspěchů.  

Profesní život 

Dominika profesionální kariéra se začala na juniorské úrovni, kdy se stal odchovancem plzeňského hokeje. Už tehdy patřil mezi nejproduktivnější hráče, a tak bylo praktické jasné, že pakliže nepoleví, dostane se velmi daleko. Zařadil se hlavně mezi nejlepší střelce, jelikož nastřílel prakticky čtyřicet branek ve třiceti třech zápasech, což bylo výjimečné skóre. Jeho podobné nastavení a počet střel ho pronásledovaly i v dalších sezónách, poté však nastoupila na scénu profesionální hráčská kariéra.  

I když byl z počátku takovým dítětem mezi dospělými, přesto se mu dařilo střílet nemálo bodů. A i díky tomu v roce 2019 podepsal roční smlouvu s Blackhawks. Jeho kroky následně putovaly až do týmu Detroit Red Wings.  

Mimochodem, při působení v zahraničí si rovnou připsal několik tamějších rekordů. Kupříkladu se stal jediným nováčkem, kdo dokázal ve třech zápasech ze čtyř vstřelit dva nebo více gólů.  

Jelikož mluvíme o velmi výrazném hokejistovi, kterého známe nejen na české scéně, nesmíme opomenout řadu jeho úspěchů. Konkrétně například ocenění „Nejlepší střelec v přesilových hrách”, které získal v roce 2017. Dále také v roce 2019 získal ocenění „Nejužitečnější hráč” nebo „Nejproduktivnější hráč”.  

Za svou, byť zatím velmi krátkou, kariéru si připsal také několik prvenství, a to například první hattrick v NHL v roce 2020, první asistenci v NHL v roce 2019 nebo debut v NHL v druhé polovině roku 2019.