Narození: 3. března 1995

Občanství: české

Kariéra: snowboarding, alpské lyžování

Osobní život

Kdo by dnes neznal Ester Ledeckou! Dnes je známá jako česká snowboardistka a alpská lyžařka, která jako jediná v české historii získala dvě zlaté medaile na olympijských hrách ve dvou různých disciplínách. V jejím osobním životě ji však znají jenom jako energickou a cílevědomou slečnu, která se narodila do muzikantsko-sportovní rodiny.

Jejím tatínkem je známý zpěvák a skladatel Janek Ledecký, dědečkem hokejista Jan Klapáč. Dalo by se říct, že úspěch jí byl předurčený, vždyť i její starší bratr se pyšní úspěchy, ale nikoliv ve sportu, ale ve výtvarnictví.

Její dětství nebylo všední, nechodila do klasické školy, ale vzdělávala se doma. Roku 2014 odmaturovala na gymnáziu Bankovní akademie v hlavním městě a začala studovat na Vysoké škole finanční a správní marketingové komunikace.

Úspěšný pro ni byl nejdříve rok 2017, kdy získala cenu Matteo Baumgartena pro sportovce, kteří dokážou úspěšně skloubit studium a sportovní kariéru. Letos se k jejím úspěchům zařadily dvě zlaté medaile z olympijských her.

Profesní život

Ester Ledeckou zná dnes celý svět, a to především díky jejímu letošnímu úspěchu na olympijských hrách v Pchjongčchangu. Odtud si totiž odvezla ne jednu, ale rovnou dvě zlaté medaile, a to z různých disciplín. Stala se tak tou jedinou a nejmladší českou sportovkyní, které se to kdy povedlo.

K jejím prvním velkým úspěchům se však zařadil zejména rok 2013, během kterého se stala dvojnásobnou juniorskou mistryní světa ve snowboardingu. Vyhrála nejen závody v paralelním slalomu, ale také i závody v paralelním obřím slalomu. Zařadila se tak tehdy k deseti nejlepším ženám světa. O rok později vyhrála závod Světového poháru, a to ve slovinské Rogle.