Gabriela Koukalová

Narození: 1. listopadu1989

Občanství: české

Kariéra: biatlon

Osobní život

Gabriela Koukalová, rozená Soukalová se narodila první listopadový den roku 1989, a to v Jablonci nad Nisou. Dnes je známá především jako česká reprezentantka v biatlonu. Úspěch ve sportu jí však byl doslova souzen. Pochází ze sportovní rodiny, její maminka je bývala reprezentantka v běhu na lyžích a také je držitelka stříbrné medaile ze Zimních olympijských her roku 1984, které se tehdy konaly v Sarajevu. Jejím otcem je všestranný lyžař.

Má čtyři nevlastní sourozence z prvního otcova manželství, jednoho pak z matčina prvního manželství. Její dětství bylo krásné, navštěvovala lidovou školu umění, ale vždy ji to více táhlo ke sportu. Už od deváté třídy základní školy trénovala na biatlon.

Gabriela Koukalová je však známá i tím, že roku 2014 zahájila vztah s badmintonistou Petrem Koukalem. Poté se po dvou letech vzali, jejich svatba byla utajovaná až do posledního okamžiku. Nyní se však svým vztahem netají.

Profesní život

Jak jsme zmínili, Gabriela Koukalová je známá jako česká reprezentantka v biatlonu. Její první velký úspěch byl v sezonu roku 2008 a 2009, kdy vyhrála na Mistrovství světa v Kanadě se štafetovým týmem, kterého byla součástí.

O další sezonu později reprezentovala Českou republiku na Zimních olympijských hrách, kde jako biatlonistka obsadila slušnou šedesátou pozici. Co se týče štafety, skončila na šestnácté příčce žebříčku. Její další sezony už byly trochu slibnější a růžovější. Zaznamenávala mnohem lepší výsledky než v předchozích letech.

Zlom však přišel v sezoně 2012 a 2013, kdy obsadila první místo ve Světovém poháru. K tomu přidala ještě bronz ze smíšené štafety. Další sezony už byly opět úspěšnější a úspěšnější. Následující sezona, tedy sezona 2013/2014 byla úspěšná z toho důvodu, že si odvezla stříbrné medaile ze Zimních olympijských her. K tomu přidala i malý glób, který v té sezoně získala.

Následující sezona byla také úspěšná, stala se mistryní světa se smíšenou štafetou a také slavila mnohé triumfy s ženskou štafetou. Světový pohár získala v té další sezoně, tedy už v sezoně 2015/2016. Opět získala malý křišťálový glób, a to rovnou třikrát.