Ondřej Moravec

• Narození: 9.června 1984

• Občanství: české

• Kariéra: biatlon

Osobní život

Ondřeje Moravce dnes můžeme znát jako českého reprezentanta v biatlonu, který se mimo jiné pravidelně účastnil světového poháru, mistrovství světa i olympijských her. Když se však narodil roku 1984, nikdo ještě netušil, jak skvělý sportovec z něj vyroste.

Ondřej Moravec vyrůstal konkrétně v Letohradu, velmi podobně jako jeho kolega z reprezentace, kterého můžeme znát pod jménem Michal Šlesingr. Společně spolu navštěvovali i jednu a tu samou základní školu. Ondřej Moravec bohužel v deseti letech prodělal závažnou chorobu, a to Perthesovu chorobu, která ho zdravotně do budoucna velmi poznamenala – nechala zkrátka šrámy na jeho zdraví.

Před šesti lety se oženil, a to se svou dlouholetou přítelkyní Veronikou. Už třetím rokem vychovávají dceru, vloni se jim narodil i syn Ondřej. Žijí tam, kde vyrůstal, a sice v Letohradu.

Profesní život

Jak jsme zmínili, Ondřej Moravec je známý český reprezentant v biatlonu, zároveň to býval pravidelný účastník světového poháru, mistrovství světa i účastník olympijských her. Jeho kariéra byla opravdu úspěšná, dokonce stále je. Jedná se o trojnásobného medailistu na zimních olympijských hrách před pěti lety v Soči, získal zde dvě stříbrné medaile a jednu bronzovou. Také zvítězil v jednom závodě ve Světovém poháru, který se tehdy konal v norském Holimenkoienu.

Pozornost na sebe tento skvělý sportovec přitáhl až v olympijské sezoně 2005/2006, kdy jeho výkony ve světovém poháru byly opravdu skvělé, byl dokonce za ně nominován na olympijské hry v Turíně. Následující sezony pro něj byly jen vzrůstající, lepšil se ve své disciplíně.

Pokud bychom měli hovořit o jeho současné kariéře a současných výsledcích, zmínili bychom, že v sezoně 2014/2015 byl dvanáctý v individuálním závodě dlouhém patnáct kilometrů. Ve sprintu následovně obsadil krásné druhé, stříbrné místo.