Jaromír Jágr

  • Narození: 1972, Kladno
  • Občanství: české
  • Výška: 189 cm
  • Váha: 104 kg
  • Kariéra: hokej

Osobní život:

Jágr měl k hokeji blízko už poměrně v raném dětství, kdy začal dojíždět do Nezdenic u Přeštic, aby trénoval s těmi nejlepšími. Chodil na průmyslovou školu, ale kvůli vyčerpávajícím hokejovým tréninkům ani tuto střední školu nedostudoval. Maturitu si musel dokončit na soukromém středním učilišti a v roce 2002.

Co se však o Jágrovi, tedy o této žijící hokejové legendě neví, je to, že je pravoslavným křesťanem. Pravidelně se modlí, čte bibli a také se účastní mnoha liturgií. Ovšem o této své víře se nebojí mluvit –i před médii přiznal, že je stoprocentně věřící a že se za to nestydí. Ale ono se není za co stydět.

Nicméně i ve svých letech je stále bezdětný. Ovšem jeho minulost plná známých žen – mezi nimi se najde například iva Kubelková, dále také Nicol Lenertová, dále taky Andrea Verešová či Inna Puhajková. Už dva roky však chodí s jeho současnou partnerkou a modelkou Veronikou Kopřivovou, která ho doprovází všude, kam se jenom hne. V poslední době se však na jejich vztah soustřeďuje bulvár, protože se tento vztah podle všeho začíná hroutit. Může za to jejich věkový rozdíl?

Profesní život:

Jeho kariéra je poměrně pestrá. Za svou hokejovou kariéru vystřídal hned několik klubů. Jako první to byl tým Pittsburgh Penguins. Do tohoto týmu ho nechtěl pustit otec, ale poté ho pustil. Už v osmnácti letech tak působil v jednom z obrovských hokejových klubů. Jeho kariéra tu byla poměrně dlouhá – jedenáct let. Poté se však rozhodl přesedlat na jiného koně a rozhodl se vstoupit do klubu Washington Capitals, kde byl zhruba tři roky. Vyzkoušel si však taky New York Rangers, u nichž zůstal zhruba čtyři roky.

Jeho dalším týmem byl tým Avangard Omsk, kde taky zůstal tři roky, a to konkrétně do roku 2011. Poté se rozhodl na chvilku zaskočit i do Philadelphia Flyers, kde však zůstal jenom jeden rok – bylo to opravdu jenom zaskočení. Pak na rok skončil v týmu Dallas Stars a svůj seznam týmů poté obohatil taky o Boston Bruins. New Jersey Devils byla pak další zastávka v jeho kariéře, kde zůstal dva roky.

Aktuálně je však součástí týmu Florida Panthers, v němž je poměrně spokojen. Působí zde od roku 2015 a už se možná spekuluje o tom, že by v tomto týmu mohl ukončit svou bohatou a pestrou sportovní kariéru.