Jiří Procházka

  • Narození: 1992, Hostěradice 
  • Národnost: česká  
  • Výška: 193 cm  
  • Kariéra: bojovník MMA 

Osobní život 

V současné době se stále častěji můžeme setkat se sportem zvaným MMA. Jedná se o smíšené bojové umění. Není to sport jenom o síle, je to také sport o přemýšlení, což dokazuje i Jiří Procházka, kterého můžete zdát jako českého bojovníka v tomto sportu, který se stal šampionem organizace Rizin Fighting Federation v polotěžké váze.  

Jiří Procházka se narodil roku 1992 v Hostěradicích, aktuálně měří 193 centimetrů a jeho přezdívkou je “Denisa”.  

Profesní život 

Jak jsme zmínili, Jiří “Denisa” Procházka je dnes českým bojovníkem smíšených bojových umění čili sportu MMA. Jak jsme také zmínili, jedná se o šampiona japonské organizace Rizin Fighting Federation v polotěžké váze. To však není jeho jedin úspěch. K dalším úspěchům se řadí třeba titul organizace GCF, který získal před šesti lety.  

Pokud bychom se ale měli vrátit na jeho úplné začátky, vrátili bychom se do doby, kdy trénoval s thajským boxerem. Od boxu se však posléze vzdálil a přešel k MMA, tedy ke smíšeným bojovým uměním, kde také mohl využít prvky boxu. Jeho profesionální debut byl před sedmi lety, kdy porazil svého soupeře hned v prvním kole. Od té doby sbíral jedno vítězství za druhým, stal se dokonce českou jedničkou v polotěžké váze v Česku.  

Už od roku 2015 je součástí zmiňované japonské organizace, kde je nadměrně oblíbený. Ve svých zápasech je agresivní, má agresivní styl i chování. Pokud byste nahlédli do statistik nebo si pustili záznamy jeho zápasů, zjistili byste, že většinu svých soupeřů pošle k zemi už během prvního kola. O atraktivní zápasy tedy nemají v japonské organizaci nouzi.  

Do historie japonské organizace se zapsal tím, že se stal historicky prvním šampionem v polotěžké váze v organizaci.  

V současné době trénuje v klubu v Brně, má vlastní trenéry.