Machmud Muradov

  • Narození: 1990, Tádžikistán 
  • Kariéra: MMA 
  • Občanství:  

Osobní život 

I když pochází Machmud Muradov z Uzbekistánu, konkrétně z města Tádžikistán, už dlouhá léta se prohlašuje za Čecha, respektive za muže s českým srdcem, jen jinou národností. A díky jeho ohromným sportovním úspěchům si zaslouží být i v našem žebříčku nejlepších českých sportovců.  

Machmuda Muradova dnes známe jako uzbecko-českého profesionálního bojovníka smíšených bojových umění, málokdo však ví, že se původně zajímal o kickbox. Narodil se roku 1990, pochází z rodiny tádžických Uzbeků, ovšem už dlouhá léta žije v České republice, která se stala jeho druhým domovem.  

Aktuálně ho můžete také znát jako partnera české zpěvačky Moniky Bagárové, jíž můžete znát z loňských řad televizní soutěže Superstar.  

Profesní život 

Jak jsme zmínili, dnes je Machmud “Mach” Muradov profesionálním bojovníkem v MMA, tedy ve smíšených bojových uměních. Dlouhou dobu bojoval pod organizací XFN, ovšem když nedávno došlo k bankrotu organizace, rozhodl se přestoupit do Oktagonu, který se řadí k nejlepším organizacím u nás. V Oktagonu však nezůstal dlouho. Nedávno totiž podepsal smlouvu na čtyři zápasy v nejprestižnější MMA lize světa, a to v UFC. Stal se tak jediným a prvním uzbeckým zástupcem, který se kdy dostal do elitní profesionální soutěže UFC. Velkou zásluhu na tom má však Česká republika, jelikož jeho trenérem je bojová legenda Petr Monster Kníže. 

Machmud Muradov se dostal také do podvědomí nejen díky zmiňovanému českému trenérovi a gymu, v němž pravidelně trénoval, ale také se dostal do podvědomí díky přátelství s Floydem Mayweatherem, kterého znáte jako nejlépe placeného boxera světa. Ten právě Macha označil na sociálních sítích za nejlepšího zápasníka v MMA, což samozřejmě vyvolalo mnoho spekulací. Mach se však při svém prvním zápasu v UFC předvedl a vyhrál, což možná mnohé utvrdilo v tom, že se skutečně jedná o nejlepšího zápasníka světa, který je odchovancem Česka.