Karlos Vémola

  • Narození: 1985, Olomouc 
  • Kariéra: MMA 

Osobní život 

Svět v současné době je ohromen jedním jediným sportem, a sice MMA. Jedná se o bojová smíšený umění, kde jedním z nejznámějších zápasníků je Karlos Vémola, kterému taky přezdívají Terminátor. Pojďme se podívat nejdříve na jeho osobní stránku, poté na jeho profesní život.  

Karlos Vémola, vlastním jménem Karel Vémola, se narodil v Olomouci, tehdy však ještě nikdo nevěděl, že se z něj stane úspěšný český bojovník smíšených bojových umění, který si na své konto připíše úspěch v podobě vstupu do prestižní organizace UFC.  

Karlos Vémola v současné době žije střídavě v Londýně a v Praze, je otcem dvou dětí, jejich matka žije v Londýna společně s dětmi. Sám má přítelkyni, s matkou svých dětí nežije. O děti se však stará dobře, například svému synovi koupil krokodýla. Sám má jinak psa, navíc jeho koníčkem je chov vzácných motýlků. Chová také vzácné ryby, k nimž se řadí i žraloci.  

Před třemi lety byl odsouzen k odnětí svobody za pěstování drog na jeden rok, strávil poté ve vězení jen půl roku ze svého trestu.  

Profesní život 

Karlos Vémola je dnes českým bojovníkem smíšených bojových umění, který se zapsal do sportovní historie jako první Čech, který se dostal do prestižní organizace UFC. Je to také bývalý kulturista a mimo jiné i zápasník, člen Sokolu. V současné době je také držitelem několika titulů, a to jak ve střední, tak v polotěžké váze. Ocenění má nejen z anglických organizací, ale také z těch českých.  

Zmiňme si však jeho naprosto první zápas, který měl před jedenácti lety. Svůj první zápas vyhrál, držel si dokonce neporažený rekord 7-0. I díky tomu podepsal v roce 2010 smlouvu s UFC, což je nejprestižnější světová organizace tohoto sportu. Svůj první zápas prohrál pouze na body, poté zkusil nižší váhovou kategorii, v níž porazil soupeře v prvním kole. Následovaly dvě porážky, které ho bohužel dostaly z UFC pryč.  

Od té doby zápasí střídavě v Anglii a České republice, neustále si klade za cíl vrátit se do UFC. Tou dobou začalo jeho vítězné období, ovšem v jednom zápase utrpěl zranění, což ho dohnalo k přemýšlení o ukončení kariéry. Naštěstí zranění nebylo tak vážné, a tak se k zápasení vrátil.