Lukáš Bauer

  • Narození: 1977, Ostrov
  • Kariéra:běh na lyžích
  • Občanství:české

Osobní život

Česká republika se může pyšnit hned několika významnými sportovci. Mezi nimi bychom jednoznačně našli Lukáře Bauera, který je známý tím, že vyhrál Tour de Ski. Než se však dostal k běhu na lyžích, byl však jen obyčejným klukem, který se nejdříve věnoval cyklistice. Nakonec však vyhrál běh na lyžích, cyklistika šla stranou, i když startoval například na Mistrovství Evropy MTB.

Co se týče jeho soukromého života, jeho manželkou je bývalá reprezentační bruslařka Kateřina Bauerová, s níž má dvě děti, a to syna Matyáše a dcerku Anetku. Bauer je však plně ze sportovní rodiny, je zetěm bývalé běžkyně na lyžích, kterou známe pod jménem Helena Balatková-Šikolová. Ta získala na zimních olympijských hrách v Sapporu bronzovou medaili. V současné době žije rodina Bauerových v Božím Daru.

Profesní život

Co se týče profesního života – Lukáš Bauer je český reprezentant v běhu na lyžích. Jak jsme zmínili, suverénně vyhrál Tour de Ski. Svůj úspěch dokonce i zopakoval, a to v sezoně 2009-2010. Lukáš Bauer je také mistrem České republiky v závodě na deset kilometrů.

Lukáš Bauer se sportem začal poměrně brzy, a to už v devíti letech, kdy začal chodit do TJ Škoda Ostrov. Později přestoupil do jiného sportovního klubu, a to konkrétně do LK Mattoni Karlovy Vary, kde se setkal se svým dlouholetým budoucím trenérem. Dokonce i na mistrovství juniorů byl úspěšný, nejen ve své dospělosti. Už na juniorském mistrovství světa vyhrál stříbrnou medaili, a to konkrétně na třiceti kilometrech volně.

Se závodnickou kariérou začal v dospělosti, konkrétně v roce 1997. Účastnil se zimních olympijských her v Naganu, kde obsadil krásné pozice v první třicítce. Také se později účastnil i zimních olympijských her v Salt Lake City, kde se dostal do první desítky, následovaly zimní olympijské hry v Turíně, kde se dočkal opravdu velké medaile.