Matěj Vydra 

  • Narození: 1992, Chotěboř 
  • Národnost: česká      
  • Výška: 180 cm   
  • Kariéra: útočník 

Osobní život 

Matěj Vydra patří k mladým fotbalovým hvězdám, které rozhodně ví, „zač je toho loket”. Za svou dosavadní hráčskou kariéru dosáhl hned několika velkých úspěchů, za které by se stydět nemusel opravdu nikdo. A co víc – je navíc patronem Dětského domova Nová Ves u Chotěboře, kde se ostatně narodil a kde také vyrůstá. A to je fantastické zjištění, nemyslíte? Fotbalisté zkrátka také mohou mít srdce na správném místě. 

Jen málokdo však o Matějovi ví, že má vystudovaný obor stolař, konkrétně na Střední škole stavební a dřevozpracující v Ostravě-Zábřehu. S fotbalem začínal v mužstvu FC Chotěboř, kde poté působil zhruba do roku 2008. Od toho roku se jeho život začal ubírat tím profesionálnějším směrem. 

Profesní život 

Profesní život se datuje tedy do roku 2008, kdy Matěj Vydra nastoupil do fotbalového klubu FC Vysočina Jihlava. Už tehdy se však o něj zajímalo také zahraničí, jelikož patřil k nejtalentovanějším hráčům, se kterými jste se na hřišti mohli setkat. Mezi zájemci se kromě SK Slavia Praha našel také FC Slovan Liberec nebo FK Jablonec 97, dokonce však anglický Everton nebo italský US Licce. 

Nakonec se však o dva roky později rozhodl pro ostravský klub, který za něj zaplatil téměř dvacet milionů korun. Už ve svém úvodním zápase vstřelil dva góly čili se investice ostravskému klubu jednoznačně vyplatila.  

Právě svými zdejšími výkony Matěj zaujal opět zahraniční fotbalové kluby, zejména tedy italský klub Udinese Calcio a také německý klub Bayer 04 Leverkusen. Právě však italský klub získal mladého hráče do svých řad, a to ještě v červnu téhož roku. 

V současné době je fotbalový útočník a také reprezentant v týmu FC Viktoria Plzeň. Jeho zahraniční dráha však italským klubem neskončila a rozhodně se hned po něm nepřestěhoval zpátky na českou půdu, to nikoliv. Mimo Českou republiku a Itálii totiž působil také v Belgii nebo Anglii.  

Nesmíme opomenout ani to, že v roce 2013 získal ocenění Fotbalista roku, a to konkrétně v české anketě v kategorii „Talent roku”.