Tomáš Souček 

  • Narození: 1995, Havlíčkův Brod 
  • Národnost: česká     
  • Výška: 192 cm  
  • Kariéra: defensivní záložník 

Osobní život 

Tomáš Souček je mladý a nadějný fotbalista, který za své rodiště považuje Havlíčkův Brod, kde se v roce 1995 narodil. Svou výškou by nyní leckterého jiného spoluhráče „strčil do kapsy”, vždyť dosahuje bezmála dvou metrů. Jeho kariéra začala už v raném dětství, součástí prvního klubu se stal už jako mládežník, odkud se poté propracoval do prvního mužstva.  

Co se však za ta léta, kdy působí na poli profesionálního sportu, nezměnilo, je jeho fotbalová ikona či vzor. Tím je i nadále španělský záložník Cesc Fábregas. 

Profesní život 

Jak již bylo zmíněno, svou kariéru dnes velmi úspěšný defensivní záložník Tomáš Souček anglického klubu West Ham United FC započal v roce 2014, kdy se v rámci mládeže dopracoval do klubu SC Slavia Praha. Poté se propracoval do prvního mužstva, kterým bylo hostování v FK Viktoria Žižkov. P půl roce se poté navrátil zpátky do Slávie, ze které poté zamířil do Ostravy.  

Jeho cesty však v Moravskoslezském kraji neskončily, naopak zde jeho fotbalová kariéra teprve začínala. Během let vystřídal několik klubů, a to včetně FC Slovan Liberec, kde nějakou dobu působil. Nakonec se však předvedl v rámci Evropské ligy a jeho účast ve světě profesionálního celosvětového fotbalu byla jasná.  

Jeho cesta směřovala do Anglie, konkrétně do klubu West Ham United, kde byl zprvu na hostování, poté se však domluvili na trvalém přestupu. Důvodem toho bylo především tvrzení tehdejšího trenéra Davida Moyese, který se nechal slyšet, že je jedním ze zásadních a klíčových hráčů. Pomohl nejen k tomu, aby klub setrval v nejvyšší anglické lize. 

Za poslední roky se těší ze stále efektivních fotbalových výsledků a je stále platným členem zmiňovaného anglického klubu. Své dovednosti se mladý fotbalista nebojí nabízet také v rámci reprezentačních zápasů, jichž se v minulosti několikrát účastnil.