Patrik Schick 

  • Narození: 1996, Praha   
  • Národnost: česká     
  • Výška: 191 cm  
  • Kariéra: útočník 

Osobní život 

Patrik Schick je dnes považován za fenomenálního mladého fotbalistu, který má nejlépe nakročeno k tomu, aby se stal nedílnou součástí minimálně českých fotbalových dějin. Jeho dnešní výkony na fotbalovém hřišti v mnoha lidech vzbuzují úžasy, čemuž se nelze příliš divit. V současné době je hráčem německého klubu Bayer Leverkusen, ovšem jeho kariéra zde ještě nekončí.  

Všechno však začalo v jeho dětství. Narodil se v Praze roku 1996 a svou dospělou výškou může hravě konkurovat mnoha svým spoluhráčům Bez osmi centimetrů dosahuje rovných dvou metrů, čímž výrazně vyčnívá z řady.  

Má o dva roky starší sestru, která je úspěšnou modelkou a také byla dříve finalistkou České miss. I když mluvíme o velmi mladém fotbalistovi, dnes je už tátou a také ukázkovým manželem. Se svou manželkou Hanou Schickovou vychovává syna Nicolase, o kterém se nyní nepochybuje, že půjde v jeho stopách. 

Profesní život 

V současné době mluvíme o vynikajícím fotbalovém útočníkovi a také reprezentantovi, který dokonce před šesti lety zvítězil v anketě Fotbalista roku. Stal se vítězem hlavní kategorie a byl zahrnutý také do žebříčku nejlepší stovky fotbalistů na světě. Dokonce vyhrál také Zlatý míč o nejlepšího českého fotbalistu, a to v uplynulé sezoně 21/22. 

V současné době je hráčem německého klubu Bayer Leverkusen, ovšem svou fotbalovou kariéru započal v pražské Spartě. Už během jedné ze svých prvních sezon nastřílel přes dvaadvacet gólů rovnou v 29 zápasech. Přes juniorské mužstvo se dopracoval do prvního týmu, kde debutoval v roce 2014.  

Během let se stal hráčem mnoha fotbalových klubů. Mezi nimi se nacházelo hostování v klubu Bohemians 1905, dále v Sampdoria Janov nebo hostování v AS Řím nebo RB Leipzig.