Ondřej Palát 

  • Narození: 1991, Frýdek-Místek 
  • Národnost: československá       
  • Výška: 183 cm    
  • Kariéra: hokejový útočník 

Osobní život 

Ondřej Palát je v současné době jedním z nejvyhledávanějších českých sportovců na internetu. Znát ho můžeme především jako hokejového útočníka, který aktuálně hraje kanadsko-americkou National Hockey League. A to konkrétně za americký klub New Jersey Devils. Se svým dřívějším týmem Tampa Bay Lightning získal dokonce Stanley Cup. A to, což mnoho lidí neví, pochází z Frýdku-Místku – Moravskoslezského kraje.  

Jeho aktuální hmotnost se pohybuje kolem 85 kilogramů, měří zhruba 183 centimetrů a pro zajímavost – hokejku drží v levé ruce.  

Profesní život 

Svou hráčskou kariéru Palát zahájil ve Frýdku-Místku, kde se ostatně také narodil. Hrál však také ve Vítkovicích, odkud odešel do Juniorské kanadské hokejové soutěže. Už v roce 2011 byl draftován týmem, se kterým se později dostal až k získání zmiňovaného Stanley Cupu. S tímto týmem také podepsal rovnou tříletou nováčkovskou smlouvu, která obsahovala dokonce i dvoucestný kontrakt s cap hitem rovnajícím se necelých 580 tisíc dolarů za sezonu.  

Poté došlo ke změně vedení jeho týmu, což vedlo k jeho následovnému stěhování. V základní části si však připsal nevídané množství bodů a jeho výkony ho dovedli až ke hře v hlavním mužstvu. Prakticky okamžitě po nasazení si připsal asistenci a první gól na sebe také nenechal dlouho čekat. 

V sezoně 2013/2014 byl dokonce označen za čtvrtého nejproduktivnějšího Čecha v severoamerické lize. Dokonce v roce 2022 vyhrál anketu Zlatá hokejka, kde pouze o čtyři body porazil držitele rovných několika ocenění Davida Pastrňáka.  

Za svou sportovní hokejovou kariéru byl několikrát zvolený nejlepším nahrávačem, také nejlepším nováčkem několika měsíců, stejně tak se jednu chvíli mohl označovat za nejproduktivnějšího hráře v playoff a také za nejlepšího střelce.