Karel Poborský

  • Narození: 1972, Jindřichův Hradec  
  • Kariéra: fotbalista 
  • Občanství: ČR 

Osobní život 

Pokud se zajímáte o český fotbalový svět, pravděpodobně se vám vybaví Karel Poborský, kterého dnes fanoušci fotbalu znají jako výborného fotbalového záložníka, který byl zároveň reprezentantem České republiky. Jeho život započal v Jindřichově Hradci, kde se narodil roku 1972. Během působení ve fotbalovém světě si vysloužil přezdívku Steve, a to paradoxně podle kanadského lyžaře Steva Podborskiho. Důvodem této přezdívky bylo to, že na trávníku uměl “jezdit” stejně rychle jako zmiňovaný lyžař na svahu.  

Karel Poborský je dnes ženatý, se svou manželkou má syna a také dceru. Původně žil v Hluboké nad Vltavou, ale z rodinných důvodů se odstěhoval do Prahy.  

Profesní život 

Jeho fotbalová kariéra začala už během puberty. S fotbalem začínal dnes už bývalý reprezentant v jihočeské Třeboni, odkud pak odešel do Dynama České Budějovice. Do Třeboně se však zpátky vrátil ještě tentýž rok, později se však stal klíčovým a takzvaně kmenovým hráčem týmu Českých Budějovic.  

Právě v Dynamu České Budějovice zahájil Karel Poborský svou fotbalovou kariéru. Po úspěšném působení v tomto týmu však přešel do jiného týmu, a to konkrétně do FK Viktorie Žižkov. Tento přestup byl velice překvapivý, jelikož v témže roce o něj usilovaly daleko větší fotbalové kluby, jako AC Sparta Praha nebo SK Slavia Praha.  

Nakonec však přece jen do jednoho ze zmiňovaných klubů nastoupil. V jedné ze svých odehraných sezon si oblékl dres SK Slavia Praha, kdy se tehdy hrálo pod koučem Františkem Ciprem. To však nebyl ani zdaleka jeho nejúspěšnější přestup. Jeho obrovským úspěchem byl přestup do jednoho z největších světových klubů vůbec, konkrétně přestoupil do Manchesteru United. Poté následovaly přestupy do Benfica Lisabon nebo do Lazio Řím.