Petr Čech

  • Narození: 1982, Plzeň
  • Výška: 196 cm
  • Váha: 87 kg
  • Kariéra: fotbal
  • Současný klub: Arsenal FC

Osobní život:

Petr Čech se narodil v Plzni roku 1982, konkrétně dvacátého května. Dnes je velice známým, slavným a úspěšným fotbalovým brankářem a také je to bývalý reprezentant. Za svou kariéru vystřídal hned několik fotbalových klubů, z nichž však vyhrál Arsenal FC, v němž aktuálně působí.

Před čtrnácti lety se oženil se svou dlouholetou přítelkyní Martinou Dolejšovou. Znali se už od sportovního gymnázia, kam oba v Plzni chodili. S ní má dcerku Adélku, která se narodila v roce 2008, a také syna Damiána, který se narodil o rok později.

Samozřejmě není jeho jedinou zálibou fotbal, ale také rád hraje na bicí a miluje kapelu Nirvana, dále taky Foo Fighters a taky System of a Dawn.

Profesní život:

Svou fotbalovou kariéru započal roku 1989, kdy nastoupil jako útočník do FC Viktoria Plzeň. Zde působil deset let, což je na první fotbalový klub naprosto skvělé. Potom se však rozhodl přestoupit a dva roky působil v FK Chmel Blšany. Právě tady se zaznamenal asi největší zlom v celé Čechově kariéře. Právě zde se totiž stal brankářskou jedničkou. Jeho další působení bylo naposled v Česku – přestoupil do AC Sparty Praha, kde byl rok, a to konkrétně do roku 2002. Poté se rozjela jeho kariéra v zahraničních fotbalových klubech.

Jeho první zahraničním klubem byl francouzský klub Stade Rennes. Právě tady se stal velice skvělou a uznávanou brankářskou oporou, díky které se vyhrávaly zápasy. Nicméně je nutné poznamenat, že i tady nevydržel dlouho – byl tu opět pouze dva roky, tedy do roku 2004.

Velice dlouho však poté působil ve velmi uznávaném fotbalovém klubu Chelsea FC. Tady byl od roku 2004 až do roku 2015. S přestupem souhlasil už před tehdejším mistrovstvím Evropy a přestoupil do tohoto fotbalového klubu za skoro půl miliardy korun. A právě tady podepsal poprvé pětiletý kontrakt, který byl následně v rámci spokojenosti obou stran prodloužen.

Před dvěma lety se však rozhodl pro změnu – devětadvacátého června se po dlouhých letech působení v Chelsea rozhodl pro jiný klub, a sice pro Arsenal FC, kde působí dodnes. Zatím mu platí první čtyřletý kontrakt. Co se týče přestupové částky, ta je doposud velkou záhadou, ale podle spekulací se mělo jednat o jedenáct milionů liber.