Tomáš Rosický

  • Narození: 1980, Praha
  • Výška: 179 cm
  • Kariéra: fotbal
  • Současný klub: AC Sparta Praha

Osobní život:

Tomáš Rosický měl od dětství jeden jediný sen, a sice stát se uznávaným a známým českým fotbalistou a ono se tak stalo. Už od dětství věnoval veškerý svůj čas jenom fotbalu. Poté však fotbal šel ruku v ruce i s životními partnerkami. Jeho aktuální partnerkou je Radka Kocourková, která byla druhou vícemiis České republiky v roce 2002. Mimo to, že je modelka, byla také moderátorkou v televizi Nova. Před šesti lety spolu čekali dítě, ale bohužel ho potratila, a to zrovna až na konci těhotenství. Jenže před čtyřmi lety se jim narodil syn už úspěšně – jmenuje se Tomáš. A rok poté se Kocourková stala Rosickou.

Profesní život:

Svou kariéru započal Tomáš Rosický už v roce 1999, kdy nastoupil za „áčko“ do Sparty Praha. Jedná se tedy o jeho srdcový tým. O dva roky později však přestoupil do německé Borussie Dortmund, kde přepsal historii českého fotbalu, ne-li toho světového. Nikdy dříve totiž žádný fotbalový klub nenabídl českému klubu za přestup za hráče takovou částku, jaká byla nabídnuta za Rosického. Jednalo se tenkrát o více jak pět set milionů korun. A o rok na to získal Tomáš Rosický německý titul.

Samozřejmě i tohoto fotbalistu sužovaly finanční nesnáze, z nichž se však samozřejmě vymotal. Před dvěma lety se rozhodl odmítnout nabídku přestupu do řeckého týmu Olympiakos Pireus a začal hledat nějaké nové působiště. Nakonec se však rozhodl vrátit se do své domovské Sparty, v níž působí dodnes. Hned v sezoně 2016/17 nastoupil proti Mladé Boleslavi. Jeho aplaus fanoušků byl i pro něj naprosto nepopsatelný zážitkem.

Dodnes je Tomáš Rosický stále ve formě a stále je vzorem mnoha těch, kteří se touží dostat tak daleko ve fotbalovém světě, kam se dostal i on.