Narození: 13.února 1988

Občanství: české

Kariéra: hod oštěpem

Osobní život

Petra Frydrycha můžeme znát dnes jako českého atleta a oštěpaře, taktéž jako olympionika a závodníka za TJ Dukla Praha. I když jeho nynější největší úspěch je stříbrná medaile z mistrovství Evropy do dvaadvaceti let, v jeho dětství bylo více úspěchů, jako je naučení se chodit či mluvit. To je úspěch každého dítěte.

Petr Frydrych se narodil třináctý únorový den roku 1988, a to v Klatovech. S atletikou, konkrétně s hodem oštěpem začal poměrně brzy, brzy se také probojoval do soutěží světového měřítka.

Profesní život

Jak již bylo zmíněno, Petra Frydrycha dnes známe hlavně jako českého atleta, oštěpaře a mimo jiné také jako olympionika či závodníka za TJ Dukla Praha. A jak již také bylo zmíněno, jeho největším úspěchem je jednoznačně stříbrná medaile z mistrovství Evropy do dvaadvaceti let z roku 2009. K jeho osobním rekordům se řadí hod oštěpem ve vzdálenosti 88,32 metrů, což je jeho osobní rekord z Londýna z roku 2017.

Vraťme se však k jeho úspěchu před deseti lety, kdy získal první stříbrnou medaili na tak prestižní soutěži. Roku 2009 se probojoval do finále v mistrovství světa v Berlíně, kde skončil desátý, ovšem ve stejném roce získal stříbrnou medaili.

Před devíti lety se jeho osobní rekord změnil na 85,60 metru, kdy překonal svým výkonem mnohé sportovce, jen norský oštěpař Andreas Thorkildsen byl lepší. Téhož roku překonal svůj rekord na 88,23 metrů, kdy zvítězil v ostravské zlaté tretře. Tímto výkonem se zařadil dokonce za Jana Železného v historických národních tabulkách.

Svůj aktuální rekord vytvořil před dvěma lety, jak již bylo zmíněno, v Londýně. Jeho osobní rekord nyní činí 88,32 metrů. Otázkou je, kdy svůj osobní rekord opět zase překoná, a hlavně při jaké příležitosti jej překoná.