Roman Šebrle

  • Narození: 1974, Lanškroun
  • Výška: 186 cm
  • Váha: 88 kg
  • Kariéra: atletika

Osobní život:

Roman Šebrle se narodil šestadvacátého listopadu roku 2974 v Lanškrouně. Celý svůj život zasvětil atletice – stal se atletickým vícebojařem a také i olympijským vítězem. Překonal bájnou hranici bodů v tabulkách a vytvořil rekord, který jen tak někdo nepřekonal po dobu jedenácti let. Dnes však působí jako zpravodajský moderátor v dnes velice známé televizní stanici Prima.

Profesní život:

Se sportem začal samozřejmě jako fotbalista – každý kluk tak začínal. Věnoval se sportu ovšem až od devatenácti let. Co se týče atletiky, tak s ní začal roku 1990 a v ní se neustále toužil posunovat vpřed. O šest let později se stává členem Dukly Praha a začíná na sobě pracovat jako profesionál pod vedením známých a úspěšných trenérů. Mezi jeho největší úspěchy se řadí hlavně vytvoření světového rekordu. Jednalo se o jeho první výkon nad devět tisíc bodů podle aktuálního bodování. Před šestnácti lety nasbíral v rakouském Götzisu konkrétně devět tisíc šestadvacet bodů a vytvořil tak obdivuhodný rekord, který nikdo nepřekonal po dobu jedenácti let. I po patnácti letech je však jeho výkon evropským a také národním rekordem, který doposud nebyl v Evropě překonán.

Mezi jeho další vrcholy kariéry patří rozhodně i vítězství na letních olympijských hrách před třinácti lety, které se konaly v Athénách. Zde si vytvořil doposud stále platný rekord, a to osm tisíc osm set devadesát tři bodů, a tak ke svým stříbrným výkonům přidal toho roku i ten zlatý výkon. O tři roky později sebral další zlatou medaili, a to konkrétně v Budapešti.

Roku 2006 obhájil svůj titul evropského šampiona v Göteborgu a stal se prvním desetibojařem, který kdy dokončil všech pětatřicet závodů se součtem přes osm tisíc bodů.

Zhruba před čtyřmi lety ukončil svou atletickou kariéru a zahájil naopak golfovou kariéru. Poté se zúčastnil i několika golfových turnajů a před dvěma lety, jak již bylo zmíněno, nastoupil do zpravodajské relace televize Prima jako moderátor.