Pavel Maslák

• Narození: 21.února 1991

• Občanství: české

• Kariéra: atlet, sprinter

Osobní život

Pavla Masláka dnes můžeme znát jako českého atleta, sprintera, také trojnásobného halového mistra světa a taktéž jako trojnásobného halového mistra Evropy v běhu na čtyři sta metrů. Jeho příběh se začal psát v roce 1991. Později se stal odchovancem klubu AO Slavia Havířov, dnes však závodí už za klub Dukla Praha. Jeho současným trenérem je Dalibor Kupka, který trénoval mimo jiné také Zuzanu Hejnovou, dvojnásobnou mistryni světa v běhu na čtyři sta metrů překážek.

Dodnes se ho drží přezdívka “Máslo”. Jediné, co mu snad dělá problém, je psát pravou rukou, jelikož je to levák, měří 176 centimetrů a váží necelých sedmdesát kilo. Do historie se zapsal tím, že se mu jako jedinému podařilo v běhu na čtyři sta metrů získat třikrát titul halového mistra světa, a to ve všech po sobě jdoucích šampionátech. Díky této bilanci je mimo jiné také historicky nejúspěšnějším českým atletem v dosavadních dějinách. Klobouk dolů.

Profesní život

Jak již bylo zmíněno, Pavla Masláka můžeme znát jako českého atleta, sprintera a také trojnásobného halového mistra světa a trojnásobného halového mistra Evropy v běhu na čtyři sta metrů. Právě tento úspěch ho zapsal do dějin, do historie dosavadních dějin. Jedná se dnes i historicky nejúspěšnějšího českého atleta, kterému se podařilo ve třech po sobě jdoucích šampionátech získat třikrát titul halového mitra světa.

Na začátku sezony 2017 byl dokonce držitelem rovnou osmi historických českých maxim, a to v seniorských individuálních disciplínách. Konkrétně se jednalo o čtyři národní rekordy a čtyři nejlepší české výkony.

Téhož roku ještě zvítězil ve všech halových závodech na 400 metrů, obhájil tím svůj titul na HME 2017. Na Mistrovství světa České republiky v Třinci téhož roku uběhl svůj osobní rekord, dokonce zlepšil i rekord národní.