Tomáš Plekanec

  • Narození: 1982, Kladno 
  • Kariéra: hokejista 
  • Občanství: ČR 

Osobní život 

Tomáše Plekance v současné době známe jako českého profesionálního hokejového útočníka, který aktuálně hraje v extraligovém klubu HC Kometa Brno. Když se však v roce 1982 narodil, nikdo nevěděl, co mu život nachystá. Kromě hokeje mu nadělil do vínka i zajímavý osobní život. V roce 2011 se oženil s populární českou zpěvačkou Lucií Vondráčkovou, se kterou má rovnou dva syny, a to syna Matyáše a syna Adama. Před dvěma lety se však spolu rozešli a rok na to se spolu rovnou rozvedli. Tím však osobní život, respektive milostný život Tomáše Plekance neskončil. Hned po rozvodu Tomáš Plekanec zveřejnil svůj vztah se známou českou tenistkou Lucií Šafářovou, se kterou má aktuálně dceru Leontýnu.  

Profesní život 

Jak již ale bylo zmíněno, jedná se o českého profesionálního hokejového útočníka, který měl poměrně zajímavou hráčskou kariéru. I když je aktuálně hráčem extraligového klubu HC Kometa Brno, v jednu chvíli působil také v zahraničí.  

Podepsal například smlouvu s týmem Montreal Canadiens, a to rovnou na šest let za třicet milionů dolarů. Během výluky v NHL nastupoval za český klub Rytíři Kladno, dokonce byl poté kapitánem na MS v Rusku v roce 2016. Když však skončil ročník, vrátil se zpátky do Montrealu, kde před dvěma lety odehrál tisící zápas v NHL. Bohužel ho poté vyřadilo ze hry zranění a vedení klubu ho následovně vypsalo na listinu volných hráčů.  

Plekanec se poté rozhodl vrátit zpátky do Česka, kde nejdříve působil v klubu Rytíři Kladno. Klub mu však umožnil střídavé starty a nyní ho proto můžete vidět hrát za zmiňovanou Kometu Brno, se kterou má aktuálně roční smlouvu.  

Během své profesionální kariéry získal Tomáš Plekanec celou řadu zajímavých ocenění. Vloni byl dokonce označen za nejproduktivnějšího hráče v playoff či za nejlepšího nahrávače v playoff. V minulosti byl také označen za nejlepšího nováčka a také za nejproduktivnějšího nováčka.