Vavřinec Hradilek

  • Narození: 1987, Praha
  • Občanství: české
  • Kariéra: vodní slalom

Osobní život:

Vavřinec Hradilek se narodil desátého března roku 1987 v Praze. Celý svůj život zasvětil vodnímu slalomu a rozhodně udělal dobře. Pravidelně se účastní olympijských her. Ovšem jediné, co ho poměrně trápí a sužuje, že jeho úspěchy média dávají nějakému Hradílkovi – on je však Hradilek. V médiích tak bývá nesprávně označován.

On není však jediný, kdo se dal do sportu z jeho rodiny. Jeho bratr Václav Hradilek se dal také na závodění a závodí v kategorii C2 společně se Štěpánem Sehnalem, kdy společně byli členy české reprezentace zhruba před šesti lety.

Profesní život:

Co se však týče Vavřince – na kajaku jezdí zhruba od roku 1997 a hned od začátku své kariéry je členem USK Praha. Má samozřejmě svého vlastního trenéra a rozhodl se, že bude sbírat tituly mistra republiky, což se mu rozhodně daří. Mezi jeho první velké úspěchy patřilo rozhodně to, že se probojoval do Českého poháru jako nejmladší kajakář v historii. Proto se není čemu divit, když Českou republiku reprezentoval už jako junior. Třeba na takovém Mistrovství Evropy juniorů skončil před třinácti lety jako třetí, což bylo na nováčka v tomto oboru rozhodně obrovský úspěch.

O dva roky později získal stříbro v juniorském evropském šampionátu a o další dva roky později, tedy v roce 2007, dokonce zvítězil v závodě Světového poháru. Ten se konal v Praze na trojském kanálu. A o další dva roky později dokonce vybudoval titul mistra Evropy v kategorii třiadvaceti let. Pokud by vás zajímalo, kolikátý skončil v celkovém pořadí, tak třetí – což je vážně skvělý úspěch.

Jeho zatím však největší úspěch přišel v roce 2013, kdy si přijel až pro titul mistra světa! O dva roky později pak s reprezentačními kolegy vyhráli týmový závod na MS. A v roce 2016 si přivezl opět zlato ze závodu hlídek a stříbro ze samostatného individuálního závodu.