Brigádníci zapomínají na daně

Brigádníků je letos opravdu požehnaně. Řada firem díky brigádním alespoň na čas naplní stavy. Díky nim se tak na malou chvilku nemusí společnosti zabývat tím, kde vezmou nové zaměstnance, kteří jim aktuálně chybí. Nedostatek pracovníků je stále aktuální téma, které stále nemá řešení. Musela by asi nějaká společnost zbankrotovat, aby se na trh linuli ti kvalitní pracovníci, kteří už bohužel na úřadu práce nejsou.

Brigádnici však jsou rádi, že mají hodně práce. Mohou si tak vydělat a koupit si něco, po čem dávno touží. Většinou se však zaměří na šetření a jedou si pak na velkou letní dovolenou nebo někam s přáteli na vodu. Je samozřejmě mnoho možností, jak si asi brigádníci utrácí své peníze.

Je však nutné připomenout, že mnoho brigádníků při výplatě zapomíná na daně, na které se rozhodně nevyplatí zapomínat. Pokud jste tedy brigádník, dávejte si pozor, jestli při dohodě o provedení práce překročíte či nepřekročíte desetitisícový limit.

Brigádníci mohou čerpat slevu na poplatníka

Většinou si brigádníci neuvědomují, že je zapotřebí platit daně, i když například při dohodě překročili hranici deseti tisíc, z nichž už se bohužel musí odvádět tato daň. Jenže také se zároveň zapomíná na to, že jelikož pracují většinou pár měsíců v roce, nevyčerpají slevu na poplatníka. A tak si ji mohou při daňovém přiznání odečíst ve své plné výši, čímž získají přeplatek na dani.

Brigádníci zapomínají na povinnost podat daňové přiznání

Bohužel v mnoha případech se vyskytuje také to, že brigádníci ani nevědí, že by měli daňové přiznání podat, protože financím nerozumí. Dostávají se pak do problémů, které se ukážou až tehdy, kdy nepodají daňové přiznání a skáče jim tam už nějaká sankce.

Je tedy nutné dbát na obě dvě situace – nenechte s sebou vypéct a dobře si zjistěte, jak to máte vy s daňovým přiznáním nebo s daněmi obecně.