Doba se mění i díky telekomunikacím

Ředitel společnosti Suntel, která spadá do telekomunikační divize DRFG TELCO, investiční skupiny DRFG, Roman Řezníček říká o dalším vývoji telekomunikací, že budou hrát klíčovou roli v trávení volného času, vzdělávání a také v pracovním životě.

„Nové administrativní a logistické centrum společnosti Suntel ve Zlíně splňuje velmi náročná kritéria,“ uvádí Řezníček. Kanceláře zaujímají plochu 550 m² a sklady 450 m². Všechny prostory jsou prosvětlené, klimatizované a celá budova je díky systému vytápění šetrná k životnímu prostředí. Díky tomu zvládají efektivněji organizovat zaměstnance, kteří jsou ústředním nástrojem při plnění jejich plánů. Pozitivní změnu zaznamenali zákazníci díky rychlejšímu zpracování objednávek a bezpečnému uskladnění digitálních dat a telekomunikačního materiálu.

 

V loňském roce se společnosti Suntel dařilo na zahraničním i českém trhu

„Ve Švýcarsku jsme vyhráli konkurz vyhlášený mobilním operátorem Salt. V rámci „full turnkey“ projektu s dalšími dvěma společnostmi renovujeme zákaznickou síť,“ uvádí Řezníček. Jedná se o technologickou, akviziční i stavební část návrhu. V současné době modernizují sítě LTE (i pro největšího švýcarského operátora Swisscom), přenosové rádiové sítě a připojování stanic na optickou síť.

V uplynulém roce začali provádět v Německu pro společnost Vodafone ochrannou údržbu základnových stanic. Pro operátory O2 Slovensko a 4ka servisují, modernizují a vystavují základnové stanice. Byla také zahájena spolupráce se společností Towercom.

„Setrváváme nejpodstatnějším dodavatelem služeb v oblasti výstavby sítě pro operátora Vodafone. Došlo také ke spolupráci s firmou CETIN. V rámci cenného partnerství budeme nabízet souhrnný servis v mobilní i fixní části jejich infrastruktury. Také kooperujeme na propojení sítě CETIN s vlastní sítí SUNTEL NET.“ Popisuje Roman Řezníček.

Na českém trhu je jejich prioritou konsolidace lokálních poskytovatelů internetových služeb. Do května roku 2017 se povedlo na jižní a střední Moravě, stejně tak Zlínsku získat společnosti přibližně s 32 tisíci klienty. Díky tomu se stali třetím největším providerem na Moravě. Záměr společnosti je vytvořit společnou bázi a nabídnout tak klientům kvalitnější servis a větší počet služeb.

DRFG plány

Telekomunikace patři mezi jedny z klíčových oblastí skupiny DRFG, která dále investuje do nemovitostí, energetiky či zdravotnictví. Vlastníkem investiční skupiny DRFG je David Rusňák, který má v oblastí financí a řízení podniku bohaté zkušenosti, stejně jako celý jeho tým, který je složen s odborník z každé oblasti, kde DRFG investuje. To staví pevné základy i pro podílové fondy a dluhopisy, které jsou hodně vyhledávané i mezi drobnými investory.