Co by nikdy neměl řidič za volantem dělat?

Pokud uděláte zkoušky na řidičský průkaz, musíte mít na paměti, že jste najednou členem vozovky a že na ní rozhodně nejste sám. Je třeba si uvědomit, že na vozovce není prostor na chyby, že vedle vás už není instruktor, který zabrzdil za vás, pokud to bylo potřeba. Jste najednou na vozovce sami společně s dalšími jedoucími auty. Proto se vyhněte konkrétně několik věcem, které zmiňujeme níže.

Žádný řidič nemá rád, když musí jet za bezohledným a nezodpovědným řidičem, který nedává pozor na cestu. Bohužel každý řidič se při jízdě dopouští mnoha chyb, které mohou mít tragické následky. Jakých chyb se nejčastěji dopouštíme a jakým chybám bychom se tedy měli rozhodně vyvarovat?

1) Komunikujeme se spolujezdcem

Spolujezdec je skvělý společník do té chvíle, dokud se nestane důležitějším než vozovka sama. Dejte si pozor zejména komunikaci se spolujezdcem, protože právě rozhovory mohou být vaší smrtí. Mnozí řidiči se totiž soustředí tak moc na slova spolujezdce, že přestanou pořádně vnímat vozovku. Často si nevšimnou barvy na semaforu, mnohdy přeslechnou projíždějící sanitku, která má vždy ´přednost.

V mnohých případech se stalo, že se řidič nad slovy spolujezdce tak zamyslel, že na chvilku přestal vnímat, co se kolem něj děje, a následně nestihl zabrzdit. Tudíž narazil do auta, u něhož bylo viditelné, že stojí a že čeká, až auto před ním například odbočí.

2) Mít puštěnou hudbu nahlas

Mladí lidé se ze všeho nejdřív těší, až pojedou sami autem a až budou mít písničky puštěné takzvaně „na plné pecky“. Jenže právě tito lidé dělají tu největší chybu ve chvíli, kdy zvýší hlasitost rádia. Je skvělé mít rádio puštěné, ale nemějte ho puštěné moc nahlas, protože nemusíte slyšet projíždějící sanitku, hasiče či policisty.

3) Jedí

Mnozí lidé za volantem jedí. Mají zkrátka hlad, proto si ukusují za volantem chleba a popíjí nějaký nealkoholický nápoj. Jenže i tito lidé jsou v době, kdy jedí, nepozorní. Nikdo neumí dělat dvě věci najednou, ani ženy a už vůbec ne za volantem.