Jak si přivydělat na dovolenou?

Doba dovolených se nemilosrdně blíží. Nezáleží na tom, jestli pojede do zahraničí nebo jestli se budete brouzdat po České republice, v obou případech musíte mít něco málo našetřeno. Otázkou je, jak si ještě něco přivydělat. Existuje mnoho způsobů, mezi oblíbené způsoby patří jednorázové brigády nebo zkrátka uskromnění se až do dovolené. V obou případech lze našetřit poměrně velké množství peněz. Máme pro vás pár tipů, jak si třeba na krásnou dovolenou v Českém Krumlově snadno naspořit.

1) Protřiďte šatník

Pokud opravdu stojíte o našetření si, měli byste protřídit šatník. Jaro je na to ideální doba. Pokud svůj šatník protřídíte, můžete narazit na skutečně skvělé kousky, které už sice nenosíte, ale které by se mohli líbit někomu jinému.

Internet je dnes plný mnoha bazarů, v nichž prodáte oblečení či i věci z domácnosti za nějaký peníz. A jak se říká, každá koruna dobrá.

2) Nakupujte s rozvahou

Bohužel Češi se zapsali do světa tím, že zbytečně moc utrácí, a to především za jídlo. Jedinec je schopný za jídlo utratit měsíčně i tři tisíce korun, což je ohromná suma peněz. Bohužel většina jídel, které koupíme, skončí v odpadcích, protože potraviny nestihneme zkonzumovat. Proto raději nakupujte s rozvahou a nekupujte nic, co nejste schopni sníst. Pomůžou vám například nákupní seznamy, které vám nedovolí koupit nic, co nechcete.

3) Jednorázové brigády

Jak jsme zmínili na začátku, velice oblíbené jsou jednorázové brigády, které může provozovat i člověk, který je běžně zaměstnán. Mezi nejoblíbenější jednorázové brigády patří především hlídání dětí nebo hlídání psích mazlíčků v době, kdy jeho majitelé jsou pryč.

Stále oblíbené je roznášené novin nebo si mnoho lidí najde brigádu z domova přes internet, tudíž doma při oblíbeném seriálu plní obálky či montují různé propisky či jiné kancelářské pomůcky.