Jakými barvami vymalovat ložnici?

Pokud si zařizujete dům, určitě i malujete. Při malování mějte na mysli, že to není poslední malování, které ve svém domě budete provozovat. Malování se opakuje v různých intervalech, většinou je potřeba vymalovat místnosti domu jednou ročně či dvakrát ročně. Samozřejmě vždy záleží na poškození zdí a malby. Pokud se rozhodnete vymalovat si svou ložnici, poradíme vám, jaké barvy jsou ideální a vhodné.

Ložnice je místo, kde trávíte nejvíce svého času. Spíte zde, odpočíváte, lenošíte. Ložnice by měla být to nejpříjemnější místo ve vašem domě, bohužel mnohdy to tak není z toho důvodu, že je vaše ložnice vymalována ostrými a výraznými barvami, které ve vás vzbuzují hromadu pocitů.

Pojďme si tedy říct, jaké barvy jsou ideální a jaké nikoliv. Předejdeme tak probděným nocím, které jsou u mnohých lidí tak časté.

Ideální jsou neutrální odstíny

Pokud vám můžeme poradit, doporučíme vám neutrální odstíny. Nejlépe se do ložnice hodí bílá nebo krémová barva, která se mimochodem i fantasticky kombinuje s nábytkem. Jedná se o stále moderní barvy, které se sice rychle špiní, ale jsou stále stylové a in. Lehce je můžete zkombinovat s jakoukoliv jinou barvou a jsou uklidňující.

Jestli toužíte po pestřejších barvách, volte jemné tóny modré nebo například jemné tóny žluté. I ty dokážou uklidnit, pokud je zkombinujete například s velkým prostorným obrazem krajiny.

Zapomeňte na pestré barvy

Co je však hotové tabu, tak jsou pestré barvy, které doslova křičí. Mnohé z nich dokážou v člověku vyvolat mnohé zajímavé pocity. Nejhorší je černá nebo červená barva. Zatímco černá barva vyvolává v lidech deprese a negativní myšlenky, červená vzbuzuje touhu a nedá člověku v noci spát.

Nevhodná je i pestrá žlutá, která způsobí po ránu barevný, sytý a výrazný šok. Zapomeňte i na sytě zelenou, povolený je nazelenalý odstín.