Jaký dům si postavit?

Rozhodli jste se investovat do vlastního bydlení a chcete si pořídit dům, který bude přesně podle vašich představ? Kupodivu máte na výběr z mnoha možností, jaký dům si postavit. Dnes vám bude postavena dřevostavba, také nízkoenergetický dům na klíč, o který se postará firma ORCAN GROUP s.r.o., nebo vám bude postaven pasivní či jiný dům. Jelikož je toho tolik na výběr, pojďme si prozradit, jaký dům si ideálně postavit, abyste s ním byli spokojení do konce života. 

Vybrat si dům, do kterého se rozhodnete investovat, který se rozhodnete postavit, není vůbec snadné. Své o tom ví všichni ti, kteří už v minulosti do svého příbytku investovali. Pakliže patříte k jedincům, které výběr vhodného příbytku teprve čeká, prozradíme si, proč a do jakého konkrétního domu vložit peníze a pustit se tedy do jeho výstavby. 

Dřevostavba

Jednou z možností je dřevostavba, která je takzvanou suchou stavbou. Nemusí se totiž využívat voda při její výstavbě. V porovnání s klasickými zděnými domy je dřevostavba velice rychle hotová, netrvá to dlouhá léta, ale někdy i pár měsíců. Výrazně nižší časová náročnost je tak další výhodou, která se s dřevostavbami pojí. 

Kromě jiného jsou dřevostavby opravdu velmi ekologické. Jsou postaveny ze dřeva a dřevo jako takové má skvělé izolační vlastnosti. Je však třeba, aby se při výstavbě postupovalo velice přesně. 

Nízkoenergetický dům

Další možností je například nízkoenergetický dům, k jehož výhodám patří zejména velice nízké náklady spojené s vytápěním domácnosti. Nízkoenergetický dům je totiž po celém svém obvodu zateplen, a tak teplo nemá, kudy uniknout. V případě, že patříte k lidem, kteří nechtějí utrácet za vysokou spotřebu elektřiny, pak je nízkoenergetický dům ideální volba. 

Kromě jiného se jedná o cenově dostupný dům, který je jen minimálně závislý na růstu cen energií.