Tomáš Berdych

  • Narození: 1985, Valašské Meziříčí
  • Výška: 196 cm
  • Váha: 91 kg
  • Kariéra: tenis

Osobní život:

Tomáš Berdych se narodil ve Valašském Meziříčí. Pro tenis se nadchnul poměrně brzy. Dokonce si našel přítelkyni taky tenistku – Lucii Šafářovou, s níž byl ve vztahu poměrně dlouho, a to konkrétně od roku 2002 do roku 2011. Jednalo se tedy o poměrně dlouhý devítiletý vztah. Ovšem asi se nám zamiloval, proto se rozhodl vztah ukončit. Téhož roku, kdy se rozešel s Lucií Šafářovou, se totiž dal dohromady s dřívější tenistkou TO Napajedla – se současnou modelkou Ester Sátorovou. Ta však byla o sedm let starší, ale to ostatní vůbec nevadilo. Znali se už od dětství. Před dvěma lety oznámili dokonce i zasnoubení. A hned téhož roku se i vzali, ale nikoliv v Česku, ale až v Monte Carlu. To však nevadí, protože jeho současným bydlištěm je Monako.

Profesní život:

Tomáš Berdych je dnes známá český tenista, který se na profesionálním tenisovém kurtu pohybuje už od roku 2002. Sice s tenisem začínal už v pěti letech, ale na profesionální dráhu se dal až toho roku. Do roku 2004 o něm však nikdo nevěděl, ale toho roku se ukázal na Letních olympijských hrách a vzbudil vlnu pozornosti, protože zde porazil světovou jedničku – Rogera Federera.

Od té doby následovala jenom vlna úspěchů. Získal třináct titulů ve dvouhře na okruhu ATP, dokonce také zvítězil i na pařížském turnaji série Masters BNP 2005. Před sedmi lety si zahrál ve finále na turnaji Sony Ericsson Open v Miami a poté se účastnil i semifinále French Open.

Na žebříčku ATP se však klasifikoval až roku 2015 a to konkrétně na čtvrté pozici. Mezi jeho zlomové okamžiky patří taky hra za český daviscupový tým, za který si zahrál rok po začátku jeho kariéry, a to konkrétně v roce 2004.

Velkým úspěchem pro něj byla výhra Hopmanu Cup v roce 2012, kdy tento turnaj vyhrál společně s Petrou Kvitovou.

Tomáš Berdych se netají tím, že je pro něj nejlepší tvrdý povrch, který je samozřejmě nejoblíbenější. Co se týče úderů, oblíbenci jsou hlavně forhend a servis. Mezi jeho trenéry patřil například Jaroslav Navrátil, který ho trénoval osm let až do roku 2008.