Jak oživíte dětský pokojíček?

Máte malé dítě? Pak určitě chcete, aby ve svém pokojíčku trávilo co nejvíce času. Jenže dítě netráví svůj volný čas tam, kde je mu špatně a kde se cítí nepříjemně. Musíte se postarat o to, aby byl dětský pokojíček pro děťátko hezký, příjemný a aby se mu líbil. Přes to zkrátka nejede vlak. Abyste nemuseli dlouho přemýšlet nad tím, jak oživit dětský pokojíček, přinášíme vám hned několik tipů, které vás jistě nadchnou.

Tipy jsme vybrali na základě aktuálních módních trendů. Většina žen chce mít domácnost krásnou a moderní, proto jsme se rozhodli orientovat se podle aktuálních hitů. I dítě by mělo mít krásný, vkusný a moderní dětský pokojíček, který si zamiluje na první pohled a z něhož nebude chtít vyjít.

Klaďte důraz na barvičky

To nejdůležitější, co můžete udělat, je, že dětský pokojíček vymalujete příjemnými barvami. Nevolte žádné křičící barvy, spíše se zaměřte na neutrální tóny jednotlivých barev. Pokud chcete mít dětský pokojíček vybarven do pastelových barev, volte jemné tóny. Dítě při nich musí usnout, nesmí ho ponechat vzhůru.

Ideální jsou samozřejmě i tapety. V současné době jsou tapety velice moderní, opět se vrátily do módy, což jistě ví každá současná nebo nastávající maminka. U holčičích pokojíčků se nebojte kytiček, u chlapeckých dejte přednost abstraktním vzorům.

Animované postavičky musí být součástí pokojíčku

I když z toho děti vyrostou, je třeba je aspoň na chvilku v pokojíčku mít. Pokud vaše dítě miluje nějakou animovanou postavičku, je načase mu ji pořídit do pokojíčku. Můžete zakoupit například povlečení, díky kterému se bude dítěti v postýlce lépe spát, ale taky můžete koupit obrázek na zeď. Populární jsou i samolepky na zeď, které mohou vkusně vyplnit prázdnou zeď pokojíčku.

Když však přilepíte samolepku na zeď, musíte počítat s tím, že po odstranění bude potřeba znovu vymalovat.