Jak se správně starat o pokojové stálezelené rostliny

Každá domácnost by měla být oživena pokojovými rostlinami. Bez pokojových rostlin to zkrátka není to pravé ořechové, bez pokojových rostlin se necítíte ve své domácnosti příjemně, což je samozřejmě špatně. I když nejste žádný velký zahradník, můžete si koupit stálezelené rostliny, které jsou dnes velice moderní. Jsou součástí každého moderního domu, svou barvou nijak nekazí sladěnost místností. Otázkou ale je, jak se o takové rostliny starat?

Pokud patříte mezi milovníky rostlin, určitě víte, že stálezelené rostliny nevyžadují takřka žádnou péči. Jestli však patříte mezi ty, kteří jsou ve světě rostlin nováčky, poradíme vám. Není to nic složitého, jenom je nutné dodržovat pár zásad.

1) Důležité je stanoviště

To nejdůležitější, co musíte udělat, je postavit květinu na místo, kde jí bude dobře. Většina stálezelených rostlin miluje polostín, přímé světlo není vhodné stejně, jako není vhodný úplný stín. Pro stálezelené rostliny volte polostín v místnosti, která je dobře větraná. I když květiny do místnosti dávají kyslík, svůj kyslík taky potřebují někde posbírat.

2) Zalévejte je vědomě

Co se týče zalévání, to je to jediné, co květiny potřebují k životu. Je však důležité, abyste zalévali vědomě. Nikdy nesmí být květiny ani přelité, ani příliš suché, nebo mohou začít hnít, schnout, uvadat či žloutnout. Pokud si při zalévání nevíte rady, raději do hlíny zabořte paličku. Pokud je hlína mokrá, přilepí se na paličce. V tom případě se zaléváním počkejte.

3) Kropte je

Nesmíte zapomenout na kropení. Na stálezelené rostliny se přilepuje prach, který nevypadá zrovna nejlépe. Navíc když budete květiny kropit, bude se jim dařit. Vytvoříte totiž kolem nich vlhkost, kterou potřebují k životu.

Kropit můžete vždy, když si na to vzpomenete. Zatímco zalévání provádějte jednou týdně či jednou za čtrnáct dnů (vždy záleží na vlhkosti hlíny).