Jak se Pulze zabydlel v Česku?

Rok 2021 přinesl do Čech spoustu nečekaných událostí. Patří mezi ně jak katastrofy, jako bylo tornádo na Moravě, tak i pozitivní zprávy, například olympijské zlato Lukáše Krpálka a nebo konec vleklých covidových lockdownů. Mezi převratné změny vždy patří samozřejmě i představení nových elektronických produktů, jako byl rolovatelný displej nebo chytrý kočárek. Oba zmíněné produkty spatřily světlo světa ve stejném roce, kdy se zařízení PULZE dostalo do tuzemských trafik. Češi si na něj během dvou let zvykli a přijali ho za své. Na našem trhu si drží stálou popularitu, a tak se zdá, že se o jeho budoucnost nemusíme obávat.

Rychlý nárůst popularity

Tuzemští spotřebitelé oceňují na PULZE jeho finanční dostupnost, ale i praktický design. Zařízení je lehké, příjemně se drží v ruce a na jedno nabití vydrží přes 20 použití. Když k tomu připočteme, že ho lze snadno objednat po internetu nebo zakoupit v trafice či partnerské prodejně, nelze se divit, že se u nás zabydlelo rychle. Přibližně po roce od představení produktu byl v České republice proveden průzkum agentury Nielsen Admosphere, který ukázal, že více než čtvrtina zdejších uživatelů nikotinu preferuje před spalováním bezdýmné alternativy. 6,6 procent populace nedá dopustit přímo na zahřívání.

Co na to stát?

Na rostoucí popularitu zahřívání zareagovala samozřejmě i vláda a obchodníci. Zatímco vypouštění dýmu je zakázáno jak na většině veřejných míst, tak i v dopravních prostředcích a stravovacích zařízeních, zahřívání má výjimku v následujících lokalitách:

  • kavárny
  • restaurace a jejich zahrádky
  • kluby a bary

Vždy sice záleží, zda to v konkrétním podniku dovolí jeho majitel, většině to však nevadí. Zahřívání totiž nevytváří nepříjemný dým, a proto ostatní hosty neobtěžuje. Nový produkt zaujal také majitele trafik, malých obchodů a čerpacích stanic. Tisíce prodejen se staly takzvanými care pointy a zahrnuly produkty PULZE do svého sortimentu.

Výrobce neusnul na vavřínech

Zařízení prochází neustálými inovacemi, a tak jsme na začátku roku 2023 spatřili jeho aktuální, vylepšenou verzi 2.0. Ta se pyšní nejen delší výdrží baterie a dvěma režimy zahřívání, ale také možností přístroj uzamknout, aby se nemohl samovolně spustit v kapse. Ty nejnovější jsou vybaveny speciálními filtry zajišťujícími intenzivní, ale přitom stále jemný zážitek. Inovace jimi však rozhodně nekončí a v následujících letech nás jistě čekají další novinky.

 

Autor: Elena Gotfried