O lokální dodavatele je po letech zájem. Dochází k oživení českého průmyslu?

Aktuální situace ve světě nevypadá zrovna příznivě. Nalijme si sklenici čistého vína – nový typ koronaviru pořádně zamíchal kartami a přinesl celou řadu potíží a problémů. Došlo k pozastavení či ke zpomalení ekonomiky, čeká nás obrovská krize, ze které se nebude snadné dostat ven. Kromě toho na každý den spadá nějaký nezaměstnaný, nezaměstnanost se tedy po dlouhých měsících rapidně zvyšuje. Na druhou stranu každá špatná věc přináší i něco dobrého. I koronavirus stojí za něčím pozitivním, a to například za oživením českého průmyslu, kam spadá jak strojírenství, tak kovovýroba, ve které působí společnost Steeltec. 

Český průmysl se v minulosti řadil ke světové elitě, o tom není pochyb ani sporu. Bohužel v posledních letech došlo k výraznému oslabení českého průmyslu. Na vině je nejen neobětavost některých firem investovat do moderních technologií, ale velkou mírou se na oslabení českého průmyslu podepsala Asie, která přebrala řadu zakázek. Zejména Čína se stala pro odběratele velice atraktivní, české či obecně evropské firmy se také najednou mohly jít zahrabat. 

Asie má problémy, zvyšuje se zájem o evropské dodavatele

S příchodem koronaviru, který mimochodem vypukl právě v Číně, došlo k velkým problémům v asijském průmyslu. Najednou se musely pozastavit výroby, dodávky z Číny přicházely se zpožděním, což si zákazníci nemohli dovolit. A tak rázem vzrostl zájem o evropské, a to i české, dodavatele, kteří mají v porovnání s Asií celou řadu výhod. 

K předním výhodám patří především větší efektivita a rychlost, kromě toho také ekologičtější přístup, který je pro naši planetu velice důležitý. 

Dochází k oživení českého průmyslu?

Díky situaci, ke které došlo v nedávných týdnech, je možné opravdu konstatovat, že došlo k oživení českého průmyslu. Otázkou však je, jestli to tak zůstane i v blízké budoucnosti nebo jestli to se českým průmyslem půjde zase z kopce, pakliže se oživí asijský průmysl.