Únikové hry nemají v Česku konkurence

Pokud máte volný víkend, nejspíše ho chcete trávit s rodinou nebo s přáteli. Jelikož je však předpověď počasí trochu mrzutá, tudíž má jenom pršet a má být poměrně chladno, přemýšlíte, co byste tak společně podnikli. Zábav, které jsou určené pro takové počasí, není pro velké množství lidí mnoho, ovšem existuje jedna zábava, do níž se rozhodně pustíte bez rozmyslu. Jsou to únikové hry, které se v České republice staly tak populární, že se neustále otvírají v dalších a dalších městech.

Nejvíce únikových her najdeme hlavně v hlavním městě, dále také i Brně nebo také v Ostravě. Jedná se o zábavu, která v sobě nese velké množství adrenalinu a do které musíte zapojit hlavu. Bez logiky a uvažování se totiž nedostanete během časového limitu (který je stanoven na 60 minut) z místnosti ven, což je vaším úkolem.

Každé město nabízí různé možnosti únikových her, ovšem k těm nejlepším vůbec patří hlavně únikové hry The Chamber v Ostravě. Zdejší únikové hry opravdu patří k těm nejlepším v České republice, a to hlavně díky tomu, že je zde z čeho vybírat. Mezi jejich hry patří klasika v podobě Tajemné pracovny, dále je tu trochu netradiční Hackerovo doupě, ale hlavně se sem lidé sjíždějí díky únikové hře nazvané „Útěk ze žaláře“.

Co nás v žaláři čeká?

Útěk ze žaláře je tu hlavně pro všechny nadšence do středověku. Octneme se najednou ve středověkém žaláři, kde na nás dýchne opravdu autentická atmosféra. Najednou budeme v místnosti plné děsivých mučicích nástrojů. Děsit nás však budou hlavně stopy těch, kteří tu byli před námi. Ovšem z tohoto prvního dojmu se budeme muset rychle vzpamatovat, protože nám tikají hodiny – 60 minut se zdá být přehnaně málo, ale dá se to zvládnout.

Věnujte tento nevšední zážitek jako dárek k narozeninám

Ostravské únikové hry od The Chamber se staly populární i díky možnosti darovat tento nevšední zážitek třeba jako dárek k narozeninám nebo pod stromeček. Poukaz zde je jednotný pro 2-6 hráčů, tudíž si obdarovaný může dokonce vybrat, s kým by se o tento zážitek chtěl podělit.