Potřebuju půjčit pár tisíc – na koho se mám obrátit?

V životě každého z nás mohou nastat situace, v nichž si potřebujete půjčit. Většinou jsou to chvíle, kdy najednou ztratíme zaměstnání, i když si myslíme, že zaměstnání máme rozhodně v kapse. Nicméně je nutné si uvědomit, že pokud se rychle nesebereme z této výpovědi, která nám byla dána zaměstnavatelem, můžeme se rychle bez finanční rezervy dostat do pěkné šlamastiky, v níž budeme bez peněz.

Je sice kruté, že dostaneme z ničeho nic výpověď (většinou to bývá z důvodu nadbytečnosti nebo z organizačních důvodů), ale sebrat se musíme opravdu rychle, protože s odstupným si dlouho nevystačíme. Je nutné se tedy zaměřit na to, abychom si našli práci, i když jsme stále ještě špatní z toho, že nám zaměstnavatel z ničeho nic vzal práci, kterou jsme možná milovali. Ovšem díky tomu, že je aktuální nezaměstnanost velice nízká a pracovních míst je víc než dost, práce se najde vážně skvěle.

A co když si práci lehce nenajdu?

Jestliže si práci nenajdete tak rychle, jak jste očekávali, je nutné se obrátit na bankovní nebo nebankovní situace, protože poplatky se platit musí, jinak se můžete rozloučit třeba s takovou elektřinou, plynem, vodou nebo mnohdy i se střechou nad hlavou, pokud musíte měsíc co měsíc platit nájem. Jestliže vám nutné peníze budou dávat jenom pár tisíc korun – třeba do těch deseti tisíc – pak se neobracejte na banky, protože právě díky nim se zadlužíte na zbytečně dlouhou dobu. Zkuste to raději s nebankovními institucemi, které vám rády nabídnou přesně tolik, kolik potřebujete.

Proč si vzít raději nebankovní půjčku než tu bankovní?

Nebankovní půjčky mají samozřejmě řadu jiných výhod, než jenom to, že nám nabízejí tolik, kolik si opravdu chceme půjčit. Dají se například zřídit z pohodlí domova, což je výhoda pro ty, kteří jsou časově hodně vyčerpaní. Nebankovních půjček je plný internet, proto nejspíše dbejte na recenze, které píšou ti, jež mají s danou institucí už nějaké zkušenosti.

Mezi chválené patří například i nebankovní půjčka od rerum.cz, kterou si můžete půjčit právě z pohodlí domova.