Ostrava

  • Vznik: první dochovaná zmínka z r. 1267
  • Počet obyvatel: 291 634
  • Katastrální výměra: 214,3 km2
  • Primátor: Tomáš Macura

O městě:

Ostrava se stala známá hlavně díky písničce, kterou před několika lety vypustil do světa dnes všem známý Ruda z Ostravy. Nicméně mimo to je toto město známé hlavně díky tomu, že se jedná o třetí největší město České republiky. Najdeme ho na severovýchodě našeho českého území. Ostrava je označována jako srdce Moravskoslezského kraje. Pokud byste ho stále ještě nenašli, tak se mrkněte na slovenské a polské hranice – leží nedaleko nich. Právě Ostrava nabízí ten nejkrásnější výhled na skvostné pohoří Beskyd.

Ostrava je známá i svou historií – první zmínky pochází už z roku 1267. Město vzniklo v takzvané Jantarové stezce. Velice často se právě zde obchodovalo a později zde byly vybudovány městské hradby a z tohoto místa obchodu postupně vzniklo krásné město, jaké ho známe dnes.

Dříve se na mnoha místech tohoto města nacházely například doly, ovšem dnes jsou z těchto míst hornická muzea. Avšak hornické muzeum není to jediné, co můžete zde navštívit. Město je dnes plné nejrůznějších památek, které jsou vhodné pro kulturní či historické aktivity. Mimo to se zde nachází řada jiných dalších atrakcí, které vám zpříjemní návštěvu města. Mezi dnes velice populární výlety právě zde v Ostravě či v okolí Ostravy patří rozhodně výšlap na Lysou horu, což je nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Co se týče zábavy během deštivého dne, stojí za zmínku rozhodně zdejší Únikové hry, které jsou propracovanější než jinde.

Toto krásné, třetí největší město České republiky je významné i díky dopravním tepnám. Ostrava je dostupná nejen silničně, ale také železničně i letecky. Co se týče ubytování a stravování, podle obyvatelů města si zde přijde na své i ten nejnáročnější strávník. Pohostinnost je v tomto malebném městě pověstná.

Více informací: www.ostrava.cz